Остання редакція урядового законопроекту під номером 10449 щодо військової служби, мобілізації та військового обліку передбачає можливість тимчасового арешту активів осіб, які ухиляються від військової служби, у судовому порядку.

Міністр юстиції Денис Малюська в інтерв'ю РБК-Україна, як пише «expert», порушив питання блокування рахунків ухилістів, визнавши, що законопроект, розроблений Міноборони і ще не пройшов детальну експертизу в Мін'юсті, порушує перспективу блокування рахунків як заходи проти ухилення від військової служби.

Хоча Малюська наголосив на важливості вжиття ефективних заходів щодо запобігання ухилення від військових дій, він також наголосив на необхідності того, щоб такі обмеження були розумними та конституційно виправданими. Не вивчивши досконально законопроект, він утримався від детальної юридичної оцінки.

Банківська карта: скрін з відео
Банківська карта: скрін з відео

"Цей законопроєкт, розроблений Міністерством оборони за спеціальною процедурою, не надійшов до нас для детального аналізу, отже, ми не мали змоги дати правову оцінку. Нам необхідно вжити дієвих заходів для запобігання ухиленню від виконання військових обов'язків, однак ці обмеження мають бути обґрунтованими. Блокування рахунків у банку - це дуже важливе питання. Я вважаю, що за певних умов таке блокування може бути обґрунтованим і конституційним. Чи існують такі умови в конкретній ситуації і в нашому законопроєкті? Я утримаюся від коментаря. Ми розглянемо це питання в разі звернення", - сказав він.

Банківські картки: скрін з відео
Банківські картки: скрін з відео

За попередніми даними, якщо призовник або резервіст не з'явиться до ТЦК та СП протягом 10 календарних днів з моменту отримання повістки, ТЦК може звернутися до суду з позовом про обмеження.

Ці обмеження можуть включати тимчасову заборону на поїздки, заборону на керування автомобілем, а також конфіскацію коштів з банківських рахунків або інших фінансових установ, включаючи електронні гроші.

Нагадаємо, українців за кордоном готуються повертати додому: Денис Шмигаль розкрив план

Раніше «Українці» писали, у березні зростуть не лише пенсії: ПФУ раптово здивував народ – буде ще одна індексація

Як повідомляли «Українці», Козловський заявив, що Кондратюк "відкосив" від мобілізації і порівняв його з Путіним: "Цей цап…"