В Україні, де тариф на електроенергію залишається фіксованим на рівні 2,64 гривні за кВтг, сім'ї мають можливість суттєво скоротити витрати на електроенергію, встановивши двозонний лічильник.

Згідно з постановою Кабміну №544, цього можна досягти, споживаючи електроенергію в період зниженого тарифу з 23:00 до 7:00.

Процес підключення до нічного тарифу безкоштовний, але сім'ям доведеться вкластися у двозонний лічильник, вартість якого становить від 1,6 тис. до 2,4 тис. грн.

Незважаючи на початкові витрати на придбання, економія від зниження тарифу в непіковий годинник може бути суттєвою.

лампочки, електроенергія
лампочки, електроенергія

Наприклад, якщо українець використовує 250 кВтг на місяць і половину споживає на ніч, він може заощадити приблизно 165 гривень на місяць. В результаті лічильник окупить себе протягом 10 місяців.

Крім цього Міненерго спростовує чутки про швидке підвищення тарифів, повторюючи, що поточна ціна зафіксована до квітня. Хоча вони оцінять ситуацію у квітні, наразі планів щодо зміни тарифу немає.

У відомстві розцінюють спекуляції щодо підвищення тарифів як спробу дестабілізувати ситуацію, наголошуючи, що жодних офіційних обговорень та підготовки до потенційного підвищення не ведеться.

Нагадаємо, блокування банківських карток українців: Кабмін поділився нововведеннями

Раніше «Українці» писали, ось це подарунок на 8 березня: українців попередили – штормитиме пару днів поспіль

Як повідомляли «Українці», доплати до пенсії за віком: як це працює та на що розраховувати