Після закінчення опалювального сезону в Україні очікуються зміни тарифів на воду, газ та електроенергію.

Як пише «Хвиля», Кабмін запевнив побутових споживачів, що тарифи на комунальні послуги, у тому числі на опалення, електроенергію та газ, не зміняться до кінця опалювального періоду. Однак цей період зазвичай закінчується у квітні, що вказує на те, що українцям незабаром може загрожувати коригування тарифів.

За останній рік рахунки за комунальні послуги в Україні зросли майже на 13%, причому найістотніше зросли ціни на електроенергію, підскочивши на 69,7%. Причинами такого підвищення є коригування тарифів, здійснені у червні 2023 року.

Незважаючи на запевнення Прем'єр-міністра України про те, що уряд не планує жодних змін тарифів узимку, є припущення щодо можливого підвищення після опалювального сезону.

Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова, наголосив на необхідності економічно обґрунтованих тарифів, які покривають усі витрати та приносять прибуток.

Тарифи на комуналку в Україні
Тарифи на комуналку в Україні

Він запропонував встановити тарифи таким чином, щоб стимулювати роботу в секторі економіки, забезпечуючи отримання субсидій малозабезпеченими громадянами для покриття частини їх платежів.

Експерти припускають, що суттєвого підвищення тарифу на електроенергію до 6 гривень за кВтг у 2024 році, швидше за все, не станеться. Проте є прогнози підвищення рівня близько 3,50-4 гривень за кВтг.

Тарифи на газ також можуть зазнати коригування, потенційно виростаючи до 10-11 гривень за кубометр після закінчення опалювального сезону.

Окрім цього, оновлення тарифів на водопостачання та водовідведення вже оголошено, їх підвищення очікується з 1 квітня 2024 року.

Нагадаємо, посилення контролю та "стеження"? Дедалі більше українців позбавлятимуть субсидій

Раніше «Українці» писали, потужний удар по кишені: ціни багатьма улюблений продукт введуть у ступор

Як повідомляли «Українці», пільги для пенсіонерів: список "бонусів" для українців похилого віку