Є інформація, що з 1 квітня в Україні буде запроваджено заборону на рибальство та іншу діяльність з використанням водних біоресурсів, за винятком окремих водойм.

Ця заборона вводиться для захисту риб, що нерестяться, в репродуктивний період, забезпечення якості та кількості природних біологічних ресурсів у майбутньому.

В кого будуть проблеми

Так, Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм заявило про заборону, наголосивши на важливості забезпечення безперешкодного нересту риби. У цей час риб знижується інстинкт самозбереження, що робить їх уразливими для браконьєрів. Важливо, що під час повномасштабної війни та окупації збереження популяцій риб стає ще важливішим.

Важливо повідомити, що термін дії заборони змінюватиметься залежно від регіону. Наприклад, на Дніпровському водосховищі він розпочнеться 5 квітня, а на Київському, Канівському, Кременчуцькому та Кам'янському водосховищах – 8 квітня.

Детальну інформацію про терміни дії заборони у кожному регіоні можна знайти на сайті Держрибальства.

Риба
Риба

У цей період буде заборонено як аматорський, так і комерційний риболовля, у тому числі підводне полювання. Також буде обмежено рух річками транспортних засобів та моторних суден, за винятком суден рибогосподарського призначення.

Що загрожує рибалкам

Порушникам загрожують великі штрафи, а в деяких випадках кримінальна відповідальність. Однак лов з берега однією вудкою або спінінгом, оснащеним не більше ніж двома гачками або однією штучною наживкою, як і раніше, буде дозволено.

"Потужний природний інстинкт нересту стає у риб головним, він приглушує рефлекси самозбереження. У цей час риба може стати легкою здобиччю для браконьєрів. Сьогодні, в умовах війни, коли російські окупанти і так повсюдно знищують життя наших рибних популяцій, дуже важливо надати рибі можливість спокійно віднереститися. Тому закликаю всіх відповідально ставитися до нерестуючої риби та дотримуватися встановлених обмежень", - заявив в.о. Голови Держрибагентства Ігор Клименок.

Нагадаємо, найкращий час для посадки півонії: зростатимуть пишними і довго простоять

Раніше «Українці» писали, переселенців уже попередили: хто отримуватиме допомогу, дані уточнили

Як повідомляли «Українці», цю валюту більше не приймають: що робити українцям із "неактуальними" банкнотами