Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубинець наголосив в інтерв'ю «suspilne», що співробітники ТЦК та СП не мають повноважень затримувати українських громадян на вулицях.

Він заявив, що подібні дії нікому не вигідні і наголосив на важливості дотримання прав громадян.

"Вони не можуть ходити вулицями та фізично затримувати громадян України із застосуванням фізичної сили. Не можуть. Це нонсенс. Хто від цього виграє? Армія? Ні. Громадяни України, які бояться виходити на вулицю? Ні", - зазначив він.

Чиновник також навів приклад ТЦК у Полтавській області, де військові передали запит до Нацполіції для подальших дій та дали списки осіб, які мали постати перед ТЦК, але вони не з'явилися.

Щодо «рейдів», які проводять представники ТЦК, Лубинець наголосив на необхідності участі співробітників Нацполіції в цих групах.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

Він підкреслив, що лише Нацполіція має повноваження перевіряти документи та визначати, чи перебувають особи на призовному обліку.

Так, чиновник висловив незгоду з розширенням повноважень ТЦК, як це пропонувалося у початковому проекті закону щодо нових правил мобілізації. Він також наголосив на важливості дотримання прав громадян та забезпечення того, щоб будь-які дії, що вживаються, перебували в правових рамках.

"А якщо потрібно проводити так звані рейди, то до складу цієї групи обов'язково мають бути приєднані представники Національної поліції. Саме вони перевіряють документи. Після цього вони надають відомості співробітникам ТЦК для перевірки, чи є такий громадянин України у реєстрі військовозобов'язаних чи ні", - додав Дмитро Лубинець.

Нагадаємо, мобілізують уже у квітні: названо українців, які насамперед отримають повістки

Раніше «Українці» писали, за неявку до ТЦК на порядку денному будуть проблеми з поліцією: що задумали військкомати

Як повідомляли «Українці», зняти квартиру в Києві: скільки це зараз коштує і як змінилися ціни