Новий закон про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня, запроваджує суворіші заходи та покарання для осіб, які ухиляються від військового обов'язку. Як повідомляє Telegram -канал "Реальна війна", громадянам, які не відгукнулися на виклики і не з'явилися в ТЦК, загрожують адміністративні штрафи.

Відповідно до положень нового закону, українці-призовники, які отримали повістки, але не з'явилися в ТЦК без поважних причин, підлягатимуть штрафам у наступному розмірі:

Для пересічних громадян: штрафи від 1700 до 3400 гривень.

Для посадових осіб штрафи від 3400 до 5100 гривень.

За повторне правопорушення штрафи збільшаться вдвічі:

Для громадян штрафи від 3400 до 5100 гривень.

Для посадових осіб штрафи від 5100 до 8500 гривень.

Крім того, особам, які ухиляються від термінової військової служби, загрожує позбавлення волі на строк до трьох років.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

Важливо, що це призовники віком від 25 до 60 років зобов'язані з'явитися до ТЦК протягом двох місяців після 18 травня для оновлення своїх даних. Недотримання цієї вимоги тягне за собою оголошення особи у розшук.

Однак тим, хто добровільно з'явиться до ТЦК, буде надано двомісячне відстрочення від військової служби для вирішення особистих справ та підготовки до мобілізації.

Крім того, новий закон вимагає, щоб кожен чоловік віком від 25 до 60 років завжди мав при собі документи військового обліку. Ці документи можуть запросити не лише представники ТЦК та правоохоронних органів, а й прикордонники.

Нагадаємо, почалося: поліція відкрила "полювання" на українців, які не з'явилися у ТЦК – "ловлять" тисячами

Раніше «Українці» писали, скільки ще українців треба призвати на фронт: генерал США дав відповідь на болісне запитання

Як повідомляли «Українці», повістки вручатимуть по-новому: українцям розповіли про оновлення у мобілізації, до чого тут поліція