Новий закон про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня, запроваджує суворіші заходи для призовників, які не виконують своїх обов'язків. На думку Верховної Ради, особи, які нагромадили штрафи за недотримання вимог і не з'явилися ТЦК, можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності.

Відповідну публікацію оприлюднили на порталі новин «ТСН».

Деталі нового положення виклала народний депутат, член Комітету національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз. Вона пояснила, що до осіб, які отримуватимуть штрафи за недотримання вимог, будуть застосовуватись поетапні заходи. Спочатку буде накладено адміністративний штраф. Якщо цей штраф не сплачено, може бути призначений другий, більший. Суми для фізичних осіб варіюються від 17000 до 25000 гривень.

Мобілізація
Мобілізація

Фріз підкреслила, що несплата цих штрафів або оновлення реєстраційних даних після оплати може спричинити кримінальну відповідальність за ухилення від законів про мобілізацію. Ця кримінальна відповідальність може призвести до позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Важливо зазначити, що ці заходи спрямовані не на прості порушення військового обліку, а на ухилення від мобілізації. Таким чином, законодавство щодо цього залишається незмінним, спрямованим на те, щоб утримати людей від ухилення від виконання мобілізаційних обов'язків під час воєнного стану.

Нагадаємо, чи залишилися лічені дні? Що загрожує українцям, якщо не оновити дані до ТЦК

Раніше «Українці» писали, мобілізація за кордоном почалася? Польща відправляє українців додому. Що на них тепер чекає

Як повідомляли «Українці», хто такий "ухилист" від мобілізації та як працює реєстр "Оберіг"