В Україні змінилося багато правил мобілізації після початку дії нового закону з травня 2024 року.

Зокрема, мобілізаційний вік знизили до 25 років, і деякі депутати вважають, що це ще не межа. Так ось зараз про це народний депутат України, секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, полковник СБУ Роман Костенко розповів в ефірі Еспресо.

Військовий квиток, мобілізація, кадр з відео
Військовий квиток, мобілізація, кадр з відео

За його словами, у законодавстві України є поняття “призовники” і “військовозобов’язані”. Це дві різні категорії громадян.

"Призовники — ті люди, які не відслужили строкову службу, не навчалися на військовій кафедрі, відповідно, 25 років не набули статусу військовозобов’язаного. Вони дійсно не призиваються, можуть піти тільки за власним бажанням на контракт", — сказав нардеп.

ЗСУ, військові, кадр з відео
ЗСУ, військові, кадр з відео

Він також заявив, що людина може бути військовозобов’язаною і до 25 років. Такою вона вважається, якщо була пройдена строкова служба або навчання на військовій кафедрі. Крім того, військовозобов’язаними вважаються ті, хто був непридатний для служби в армії в мирний час, але придатний у воєнний час. Така людина також може бути мобілізована, навіть якщо їй немає 25 років.

"Наприклад, якщо ти відслужив строкову службу і тобі був 21 рік на момент 2022 року, а через три дні розпочалася мобілізація, то ти вже є військовозобов’язаним, незважаючи на те, що тобі 21 рік", — прокоментував Роман Костенко.

Він також заявив, що в Силах оборони багато курсантів військових училищ, які закінчують навчання у 22 роки. Вони ж не чекають 25 років, а йдуть в армію і керують взводами, ротами, деякі навіть батальйонами.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

Нагадаємо про затримання серед вулиці для оновлення даних: у Міноборони розповіли, чи мають на це право ТЦК.

Раніше ми повідомляли, що залишився тиждень: комусь з українців потрібно повернутися в Україну через закон про мобілізацію.