Соцмережі підірвало фото сторінки з сучасної учнівського зошита, на якому в один ряд з класиками української літератури Шевченко і Лесею Українкою потрапили Монатік та Надя Дорофєєва. Як повідомляє Telegram-канал Україна Online, українці були в обуренні від подібних педагогічних вільностей.

У завданні для учнів другого класу зазначені особи виведені в одну лінійку і названі відомими українцями. Учням пропонується розповісти, що їм відомо про Тараса Шевченка, Монатіка, Лесю Українку та Надю Дорофєєву. Очевидно, стояло завдання з'ясувати, кого нинішні діти знають краще - класиків або популярних естрадних виконавців. Батьки задуму не оцінили, соцмережі скипіли гнівними коментарями. Виявилося, що багато дорослих взагалі не знають, хто такі Монатік і Дорофєєва.

Фото сторінки з сучасної учнівського зошита
Фото сторінки з сучасної учнівського зошита

Знайшлися у Міністерства освіти й захисники. Деякі користувачі висловили сумнів в автентичності фото і зійшлися на тому, що це - фотожаба. Одна з передплатниць Анна Вербицька заявила, що немає такого підручника в складеному комплекті для 2 класу, і прізвище автора серед прізвищ авторів затверджених підручників теж не зустрічається. Правда, не уточнила, звідки їй це відомо.

По ходу Міністерству освіти пригадали й колишні ляпи, в яких Шевченко нібито був названий зіркою «Ювентуса», а третьокласникам розмістили приховану рекламу однієї з марок мінеральної води. Мелькала на сторінках робочих зошитів і одна з львівських кав'ярень. Засмучені дорослі, в цілому, зійшлися на тому, що в системі української освіти, як це не сумно, повним ходом спостерігається деградація.