Професор і завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця Ольга Голубовська госпіталізована з коронавірусною інфекцією COVID-19.

За інформацією ТСН, напередодні ввечері її доставили в одну з приватних клінік столиці. Попередньо, її стан оцінюють як середньої тяжкості.

Ольга Голубовська
Ольга Голубовська

З самого початку пандемії в Україні Голубовська є чи не найбільш впізнаваним експертом з цієї тематики і практикує в Олександрівській лікарні. Зокрема, Голубовська консультувала хворих на COVID-19 в інших столичних лікарнях, їздила і в регіони.

Ольга Голубовська
Ольга Голубовська

Як писали Українці раніше, український лікар інфекціоніст Ольга Голубовська висловилася, що з поведінки звичайних українців можна припустити, що в "підступних" госпіталях менше шансів заразитися коронавірусом, ніж в торгових центрах. Вона закликає громадян не допустити колапсу медичної системи в Україні.

Ольга Голубовська закликала носити маски, дотримуватися дистанції та поводитися, як "потенційно інфіковані" коронавірусом.

Ольга Голубовська
Ольга Голубовська

"Всім "ковідоскептикам", яких, правда, дещо поменшало в стрічці, хочу сказати наступне: вам добре живеться. Ви не бачите, що відчувають пацієнти, які шукають собі ліжко з киснем. Ви не бачите, як працюють реаніматологи, тягаючи балони з киснем у відділення, де падає його тиск, тобто всі важкі пацієнти виявляються на волосок від загибелі. Ви не бачите, як важкі виснажені хворі знімають з себе маску з киснем, щоб померти, причому роблять це тихо, вночі, щоб ніхто не бачив... як гинуть порівняно молоді люди, вже йдуть на поправку, від тромбозів... важко, коли в одній родині помирають кілька людей... причому не завжди найстаріші... Ви не бачите темп роботи змученого персоналу, який не має ні хвилини спокою, ні вдень, ні вночі... і таке було в багатьох країнах, розвинених і не дуже", - написала Голубовська на своїй сторінці в Facebook.

Вона підкреслила, що в такій глобальній проблемі достатньо 20% менш важких хворих, щоб система охорони здоров'я була в колапсі.