Зовсім недовго тривало "прикордонне перемир'я" між українськими водіями та польськими фермерами.

Не встигли українці видихнути після блокування кордону та одержати свої посилки із Синсею, як поляки знову обмежили рух на кордоні.

Фури на кордоні з Польщею, фото: Держприкордонслужба
Фури на кордоні з Польщею, фото: Держприкордонслужба

У п'ятницю, 9 лютого, польські фермери розпочали нову акцію протесту на кордоні з Україною. Якщо станом на 10 ранку було заблоковано лише пункт пропуску "Медика – Шегині", то до 12 години блокування торкнулося ще двох КПП.

Так, за даними ДПСУ, отриманими від польських колег:

  • перед пунктом пропуску "Медика" протестувальники налаштовані пропускати по 1 вантажному автомобілю, 1 автобусу та 1 легковому автомобілю на годину;
  • біля пункту пропуску "Хребенне" планується пропускати по 2 вантажні автомобілі на годину в обох напрямках. Рух легкового транспорту та автобусів не обмежуватиметься;
  • через пункт пропуску "Дорогуськ" протестувальники мають намір пропускати щогодини по 1 вантажівці в обидві сторони. Рух автобусів відбуватиметься без змін.

Кордон: скрін з відео
Кордон: скрін з відео

Варто зазначити, що міністр сільського господарства та розвитку села Польщі Чеслав Секерський підтримав вимоги польських фермерів щодо обмеження надходження товарів з України. Він зазначив, що фермери мають цілком законні очікування та вимоги щодо обмеження "надмірного" припливу товарів з України та інших неєвропейських ринків до ЄС, і особливо в Польщі. Він також висловив сподівання, що сьогоднішні протести фермерів не будуть надто обтяжливими, але водночас дозволять аграріям висловити свої аргументи. Він виступив за діалог із представниками сільськогосподарських спілок та організацій.

Нагадаємо, що депортувати українських чоловіків: у Польщі вигадали, як допомогти сусідові.

Раніше ми повідомляли, що тепер захистить і Франція: в Офісі Президента заявили про близькість до угоди як із Британією.