На виборах до Сенату США, що проходять одночасно з президентськими, в штаті Делавер перемогла активістка-трансгендер Сара Макбрайд, яка виступала від демократів.

Це перший випадок, коли у верхню палату американського парламенту увійде трансгендер.

За словами 30-річної жінки, вона сподівається, що її успіх надихне молодих людей будь-якої статі і раси брати активну участь у політичному житті країни.

Санат США отримав першого трансгендера
Санат США отримав першого трансгендера

"Я неймовірно вдячна своїм виборцям, і обіцяю старанно служити їхньому благу. Сподіваюся, що десь в Америці є молоді люди, яких знайде моє послання — що ми всі частина цього світу і цієї країни, і що в нашій демократії є місце для всіх, і що їхні голоси значимі», — сказала Макбрайд після оголошення результатів голосування (цитата по New York Times).

Жінка перемогла в штаті Делавер свого суперника від республіканців 56-річного Стіва Вашингтона. За даними Delaware Online, в окрузі, де змагалися Макбрайд і Вашингтон, 58,6% населення зареєстровані як виборці від демократів, 19% — від республіканців.

Макбрайд раніше проходила стажування в Білому домі при адміністрації Барака Обами, а потім лобіювала в Генеральній Асамблеї Делавера законопроект про права трансгендерів, який був підписаний в 2013 році. У 2016 році вона стала першим трансгендером, який виступив на національному з'їзді Демократичної партії.

Санат США отримав першого трансгендера
Санат США отримав першого трансгендера

Одночасно з виборами президента в США в 2020 році проходять вибори в Палату Представників і сенат США (відповідно нижня і верхня палати парламенту). За останніми даними Fox News, вибори сенаторів показують рівні результати - з 100 місць, демократи і республіканці поки що отримують по 47. На виборах до Палати представників виграють поки "сині" демократи, з 188 місцями проти 181 у» червоних " (всього їх 435).