Через зміни клімату птахи, всім відомі, як "иниці", можуть бути винищені.

На жаль, птах, прозваний "синицею", приєднався до довгого списку видів, які можуть зникнути через стрімке потепління на Землі.

Про це повідомляється на порталі "New York Post".

"Якщо зміни відбудуться занадто швидко, види можуть зникнути", - сказала Емілі Сіммондс, доцент кафедри біології Норвезького університету науки і технологій.

Вона є автором статті в журналі Ecology Letters, в якій детально описується, як на харчові ресурси великої синиці барвистої - співочої птиці, та інших видів птахів може вплинути передчасний зсув сезону, викликаний підвищенням температури.

Скріншот птиці "Синиця"
Скріншот птиці "Синиця"

Емілі Сіммондс твердить, що теплі зими і рання весна спонукають рослини опускати листя раніше, в результаті чого личинки, що поїдають дерева, вилуплюються раніше терміну.

"Коли змінюється клімат, змінюється і взаємодія між різними видами", - пояснила доцент кафедри біології.

Крім цього, є і позитивні новини, які говорять про те, що є деякі види "синиць", які навчилися пристосовуватися до передчасного потепління і приходу ранньої весни. Потенційно, така поведінка може передатися майбутньому поколінню птахів.

Дослідники повідомили, що в гіршому випадку народження личинок, приблизно на 24 дні раніше норми 2020 року, призведе до зникнення всієї популяції великих синиць до 2100 року через брак їжі.

Крім цього, лякає ще більше те, що вчені припускають, що до 2070 року глобальне потепління може знищити одну третину всіх тварин і рослин.

Нагадаємо, що українські синоптики попередили громадян України Про похолодання.

Як раніше повідомляв портал "Українці", Україна може потонути в стічних водах, прогнози страхують.