Коли справа доходить до заварювання чаю, у кожного свої переваги, незалежно від того, на скільки часу ви залишаєте пакетик або додаєте молоко до або після кип'ятіння води. Однак на одному з цих етапів ви можете зіпсувати свою ідеальну чашку чаю. І вся справа в чайнику.

Чому не варто використовувати окріп для заварювання чаю?

Вся річ у тому, як чайне листя реагують на температуру. Як сказав професійний дегустатор харчових продуктів та напоїв Мартін Ісарк, кип'ячена до 100 градусів вода вб'є бажані нюанси чаю, залишаючи вас з сильним ароматом сухих терпких танінів. Таніни - це хімічна сполука, яка надає чаю сухий, дещо гіркий смак, а також може впливати на його колір.

Це відбувається через спеку, який перешкоджає розкриттю всіх максимальних ароматів чаю.

Багато чаї смачніше, якщо їх приготувати з більш холодною водою.

Експерти рекомендують закип'ятити воду і дати їй охолонути до 80 градусів. Цього можна домогтися, якщо приготувати чай приблизно на 20% з холодної води. Оскільки, за словами експерта, кипляча вода остигає приблизно на 10 градусів на кожні 10% доданої холодної води.

Вам пощастило, якщо у вас "модний" чайник з функцією контролю температури.

Навіть офіційний постачальник чаю королеви Великобританії радить дати воді постояти 2-3 хвилини перед тим, як додавати в чашку чайний пакетик. Завдяки цьому ви отримаєте більш насичений смак напою.