Ви отримали позитивний результат тесту на коронавірус. Що буде далі і які заходи необхідно вжити прямо зараз?

В першу чергу, не варто панікувати. Всупереч тому, що коронавірус заразний і небезпечний, станом на 3 листопада 2020 року, смертність від викликаної ним хвороби в Україні становить всього 1,83%. У більшості випадків covid - 19 протікає безсимптомно або зі слабо вираженою симптоматикою, не викликаючи пневмонії.

Тести на коронавірус
Тести на коронавірус

Якщо ви опинитеся серед щасливчиків з легкою формою, ніяких особливих труднощів хвороба вам не принесе. Необхідно лише дотримуватися самоізоляції, не залишати будинок, і обмежити контакти з друзями та родичами. Однак, зараз немає ніяких складнощів з дистанційним спілкуванням.

Користуйтеся мобільним зв'язком і відеочатами, щоб підтримувати відносини з родичами, друзями, колегами. Спілкування зараз необхідно і вам, і їм.

Вам - тому що при хворобі необхідно зберігати позитивний настрій, до того ж через кілька днів або тижнів все одно доведеться повертатися до звичного життя, а близьким - оскільки вони переживають за вас.

Самоізоляція при коронавірусі
Самоізоляція при коронавірусі

Наступний важливий пункт, в якому вам доведеться себе обмежити на час, - походи по магазинах. І тут саме час порадіти, що пандемія наздогнала нас у 2020 році, а не, скажімо, в 90-ті. Зараз продукти, побутову хімію, косметику та одяг можна купити без проблем онлайн. Отже, переходимо до списку того чим необхідно запастися на період ізоляції:

Харчові продукти та вода

Збалансоване харчування і дотримання питного режиму зараз особливо необхідні. Ви можете відчувати млявість, втрату смаку, а також нюху. Такі симптоми безумовно не сприяють здоровому апетиту, але організму потрібна енергія для боротьби з хворобою.

Збалансоване харчування при коронавірусі
Збалансоване харчування при коронавірусі

Віддайте перевагу здоровій і калорійною, але легкозасвоюваній їжі - рибі, каш, овочам, ягодам і в міру солодким фруктам. Від фастфуду зараз краще відмовитися - смаку ви все одно не відчуваєте, а користі від такого харчування вкрай мало.

Що стосується води, її вам знадобиться багато і якісної. Сімейні лікарі видають абсолютно стандартну при вірусних захворюваннях рекомендацію пити більше теплого чаю, ось і подбайте, щоб у вас в запасі була бутельована або фільтрована вода.

Медикаменти

Відвідування аптеки теж варто залишити на крайній випадок - пам'ятайте про те, що зараз ви можете бути джерелом інфекції для оточення, в тому числі людей з групи ризику. Краще купити заздалегідь те, що може знадобитися в процесі лікування: вітаміни, парацетамол, трав'яні чаї.

Розваги та дозвілля

На час самоізоляції варто подбати й про своє дозвілля, оскільки у вас з'явитися маса вільного часу. Лікарі й психологи рекомендують провести час, наприклад, за книгою яку давно хотіли прочитати.

Самоізоляція при коронавірусі
Самоізоляція при коронавірусі

Однак не варто забувати про помірну фізичну активність, адже після хвороби вам потрібно буде повертатися до колишнього ритму життя.

Гігієна і чистота

Варто подбати про власну гієну (запас мила, зубної пасти, гелю для душу), а так само епідеміологічної безпеки (медичні маски, антисептики, засоби для дезінфекції поверхонь).