Багато хто стикався з закладеність вух. Але що вона означає і що з цією проблемою робити, знає далеко не кожен.

Про це пише "Свідок"

Чому закладає вуха:

1. Проблеми з євстахієвою трубою. Вона з'єднує середнє вухо з горлом, дозволяючи рідини і слизу переміщатися від вуха до горла, де їх можна проковтнути. Якщо тут виникає закупорка, слиз і рідина застряють – це часто трапляється, якщо у вас вушна інфекція, синусит або застуда. Це також може статися, коли ви плаваєте – у вусі залишається вода і в результаті розмножуються бактерії або грибки.

2. Накопичення вушної сірки. Вона захищає слухові проходи, запобігаючи потраплянню сміття в вухо і очищаючи його. Але якщо вона затвердіє, це може викликати закупорку вух, яка часто супроводжується дзвоном у вухах, запамороченням і болем.

3. Зміни висоти. Євстахієва труба також відповідає за вирівнювання тиску в середньому вусі, але якщо ви підіймаєтеся на велику висоту, наприклад, в гору або навіть пірнаєте з аквалангом, цього може не статися, і вуха закладає.

4. Акустична неврома. Це тип пухлини, яка зазвичай росте на черепному нерві між внутрішнім вухом і мозком. Зазвичай вона доброякісна, але в міру зростання може чинити тиск на нерви внутрішнього вуха і викликати відчуття закупорки.

Закупорювання вух, кадр з відео
Закупорювання вух, кадр з відео

Існує низка домашніх засобів, які ви можете спробувати від закладених вух. Однак, але якщо вони не спрацюють, вам потрібно буде записатися на прийом до лікаря.

Домашні засоби від закупорювання вух:

1. Вдихати пар. Один з найпростіших способів зробити це - просто включити гарячий душ і посидіти в кімнаті 10-15 хвилин, вдихаючи пар.

2. Купити вушні краплі. Якщо проблема пов'язана з сіркою, ви можете купити кілька вушних крапель, які допоможуть вирішити цю проблему.

3. Маневр Вальсальви. Ви можете зробити це самі, щоб відкрити євстахієві труби. Вдихніть і затисніть ніс, тримайте рот на замку і обережно спробуйте видихнути через ніс. Ви повинні відчувати хлопок в кожному вусі, коли ваші євстахієві труби відкриваються. Проте не робіть це занадто сильно, інакше ви можете пошкодити барабанну перетинку.

Раніше ми повідомляли, нестача вітаміну D в організмі: медики назвали небезпечний симптом

Нагадаємо, що у світі зафіксовано понад 60 млн випадків зараження Covid-19. За минулу добу у світі виявили 542 661 випадок зараження коронавірусом

Нагадаємо, що з фонду боротьби з Covid-19 використали 62% коштів: на що витратили гроші