Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі «Особистість та індивідуальні відмінності", небажання пробувати нову їжу може відлякати.

Нове дослідження дає докази того, що готовність спробувати нову їжу може впливати на сексуальне бажання і розглядається іншими як сигнал сексуальної необмеженості.

Дослідження показує, що харчові звички пов'язані з певними стереотипами. Наприклад, попередні дослідження показали, що вегани та вегетаріанці вважаються менш мужніми, ніж їхні м'ясоїдні колеги.

ринок, базар, продукти
ринок, базар, продукти

Автор дослідження Ханна К. Бредшоу і її колеги були зацікавлені у вивченні того, як бажання або небажання пробувати нову їжу може вплинути на враження людей в контексті побачень.

"Я розмовляв з групою друзів, і хтось згадав, що зустрічався з людиною, яка не любила пробувати нові продукти і їла тільки такі речі, як курячі нагетси, макарони і сир", - сказав Бредшоу, доцент психології у Вашингтонському університеті Джефферсон-коледж. "Я помітив, що люди думали, що це небажана якість у партнері на побачення. Це змусило мене замислитися, чи не дає готовність спробувати нову їжу сигнали до характеристик, що відносяться до спаровування".

У початковому дослідженні 193 студенти бакалаврату були випадковим чином розподілені для читання короткого опису людини протилежної статі, який або хотів, або не хотів пробувати нову їжу. Дослідники виявили, що людину, як правило, оцінювали як більш бажаного сексуального та романтичного партнера, коли його описували як людину, яка бажає спробувати нову їжу.

У трьох додаткових дослідженнях, в яких 323 учасники переглядали (підроблені) профілі знайомств в Інтернеті осіб протилежної статі, Бредшоу і її колеги виявили, що ті, хто хотів спробувати нову їжу, сприймалися як такі, що мають більшу кількість минулих сексуальних партнерів і як більш відкриті для незареєстрованих сексуальних відносин. Вони також вважалися менш чутливими до сексуальної відрази, що частково пояснювало сприйняття сексуальної необмеженості.

Дослідники вивчили, чи буде готовність пробувати що-небудь в цілому (наприклад, читання нових книг або прослуховування нової музики) аналогічним чином зі сприйняттям сексуальної необмеженості. Але відносини виявилися унікальними через бажання пробувати нову їжу.