Вчора, 31 серпня, на сайті Офісу президента з'явилась петиція від політолога Андрія Смолія про відставку Вітольда Фокіна з посади заступника голови української делегації у Тристоронній контактній групі.

"Вимагаємо звільнити з посади члена Тристоронньої контактної групи по Донбасу Вітольда Фокіна у зв'язку з відвертими антиукраїнськими заявами", - йдеться в тексті петиції.

Вітольд Фокін
Вітольд Фокін

Смолій зазначив, що Фокін заявив про потребу оголосити загальну амністію для бойовиків незаконних терористичних угрупувань Донбасу, провести вибори в ОРДЛО, а також "вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще - всього Донбасу".

"Фактично, представник України в ТКГ повторив всі російські наративи щодо "особливого порядку самоврядування", щодо "амністії", а головне, щодо особливого статусу для всієї території Донецької та Луганської областей, частина з якої є контрольованою Україною, а це відповідно здача території нашої держави", - пояснив політолог.

"Фокін фактично запропонував проводити вибори вже зараз, коли не забезпечені всі відповідні умови для цього, а це пряма загроза легітимізації терористичних республік. Такі заяви Фокіна не відповідають інтересам України та загрозою для безпеки та територіальної цілісності держави, тому такі люди не можуть представляти нашу державу на ТКГ по Донбасу", - додав Смолій.

Наразі петиція набрала 6572 підписи з 25 тисяч необхідних.