Дмитро Співак нагадав у своєму блозі на сторінках видання «Гордон», що останнім часом і представники ПриватБанку, і деякі офіційні особи в один голос заявляли - гроші з рахунків компаній братів Суркісів були вилучені в рамках націоналізації банку в повній відповідності з діючими нормами законодавства.

Григорій Суркіс
Григорій Суркіс

За словами політика, суть посилу така - все було зроблено законно, і назад дороги вже немає, повідомляє.

Суркіси, в свою чергу, озвучували зовсім іншу версію. Вони стверджували, що вилучення коштів було інструментом для шантажу, і головне завдання тут полягала в тому, щоб повернути «націоналізовані» кошти власникам в обмін на пакет акцій телеканалу «1 + 1», що належить Ігорю Суркісу.

Він повинен був «подарувати» свою частку Петру Порошенко. Тим часом суд підтвердив - позиція ПриватБанку в цій історії була не обгрунтованою.

Співак також звернув увагу, що у цій історії, судячи з усього, буде продовження. Англійський суд направив Порошенко документи за позовом, поданим братами Суркісами і шістьма англійськими компаніями. Ще одним відповідачем по даному позову позивачі вказали екс-главу НБУ Валерію Гонтаереву.

Суркіси явно хочуть не просто заявити про шантаж, а й довести це. Причому, за версією позивачів, поодинці Порошенко шантажувати братів Суркіс не міг, і діяв він, як мінімум, в змові з Гонтаревої.