Колишній глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що кума російського президента Віктора Медведчука до мінському формату привернув екс-президент Петро Порошенко. Про це Клімкін сказав в інтерв'ю журналісту Сергію Іванову.

Петро Порошенко
Петро Порошенко

«Його запросив (в мінський процес - ред.) Порошенко. І з самого початку була ідея, щоб Медведчук долучився до звільнення. Але потім, я так розумію, Медведчука також використовували як додатковий канал якийсь комунікації з Путіним. Я не знаю, чи використовували в 2014 році, але далі використовували», - заявив він.

На уточнююче запитання, чи була це ідея Порошенко Клімкін відповів: «Думаю, так. А хто ще міг прийняти рішення про притягнення Медведчука? Ніхто».

На згадку чуток про те, що залучити Медведчука його змусила канцлер Німеччини Ангела Меркель, Клімкін відповів: «Я ніколи від Меркель цього не чув - запитаєте Порошенко. Я з Ірою Геращенко зустрічався з Медведчуком з питань взаємодії зі звільнення - він потім був в цій підгрупі. Це був липень і серпень 2014 року. Я більше не зустрічався, але він потім зустрічався з Порошенком - і не один раз ».

Клімкін не вважає, що Меркель є великим фанатом Медведчука. «Я, принаймні, ніколи від неї цього не чув. Можливо, це відбувалося тет-а-тет. Запитайте Порошенко. Але я в цьому дуже сумніваюся», - додав екс-міністр.

Павло Клімкін запропонував перетворити окупований Крим в проблему для Росії. Захарова відповіла на слова Клімкіна, заявивши, що «у Києва вийшло перетворити Україну в світову проблему».