У США все ще не затверджена фінансова допомога в Україні і це питання висить у повітрі вже кілька тижнів.

В Україні ж, у свою чергу, вже заявляли, що затримки з фінансовою допомогою можуть призвести до того, що бюджетники в нашій країні не отримають свої виплати, це стосується й пенсіонерів.

Пенсіонери: скрін з відео
Пенсіонери: скрін з відео

Головні радники американського президента Джо Байдена попередили конгресменів на приватній зустрічі цього тижня, що якщо Конгрес не схвалить додаткову військову допомогу Україні найближчими днями, Росія може виграти війну протягом кількох тижнів – у найкращому разі місяців.

Про це передає NBC.

Салліван та Гейнс надали конгресменам інформацію про терміни, коли ключові військові ресурси України будуть значно виснажені, а також докладну оцінку динаміки на полі бою.

Джо Байден. Фото: скріншот відео.
Джо Байден. Фото: скріншот відео.

Радники Байдена повідомили законодавцям, що відсутність допомоги торкнеться набагато більше держав, а не тільки України, і може спонукати інші країни, які покладаються на США, зокрема Японію та Південну Корею, переосмислити свої альянси.

Їхній заклик полягав у тому, що перемога Росії, яка може статися, якщо в США не буде успіхів у переговорах "відгукнеться по всьому світу". Двопартійна група лідерів Конгресу на зустрічі погодилася, що надання допомоги Україні є пріоритетом національної безпеки, але визнала, що є суперечності щодо того, як діяти законодавчо.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський пояснив важливість договору безпеки з Великобританією: з якими ще країнами хочуть підписати .

Раніше ми повідомляли, що після України путін візьметься за Молдову і країни Балтії: у США попередили всіх, хто "затискає" гроші для допомоги.