Учора ввечері українська інформаційна широта заполонила новини про те, що Володимир Зеленський знімає Залужного з посади.

За кілька годин почала з'являтися інформація "з надійних джерел" про те, що перестановки будуть не тільки із Залужним, а чи не з усією військовою структурою. Пізніше з'ясувалося, звичайно ж, що це вкидання. Хоча деякі експерти досі вважають, що питання звільнення Залужного вже вирішено, просто поки що не афішується. Про це повідомляє видання The Financial Times.

Валерій Залужний
Валерій Залужний

Видання з посиланням на четверо обізнаних джерел стверджує, що в Офісі президента вже ухвалили рішення про звільнення Валерія Залужного. Команді Зеленського залишилося з'ясувати терміни відходу Залужного, чи він прийме нову роль і хто замінить його на посаді головнокомандувача.

Можливими кандидатами на посаду є командувач Сухопутних військ Олександр Сирський та начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов — обидва близькі до Зеленського.

Кирило Буданов, фото: ukrainci.com.ua
Кирило Буданов, фото: ukrainci.com.ua

FT пише, що заміна Залужного викличе обурення серед рядових військових та громадськості, у яких генерал користується величезною підтримкою.

Заміна Залужного також може нервувати західних партнерів України, включаючи військових чиновників, які тісно співпрацювали з генералом протягом останніх двох років при розробці стратегій на полі бою. І це станеться у критичний момент війни, коли Київ чекає, чи надійде важлива військова допомога від США та ЄС.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський заявив про переговори про вступ України до ЄС: "Це результат наших..."

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський розповів, як ставиться до силової мобілізації: "Грошами все не закриєш".