В Україні всі громадяни зобов'язані декларувати доходи та сплатити податки за додаткові заробітки, отримані минулого року.

Це стосується зокрема доходу від оренди майна, а також доходів від підприємницької діяльності.

Гроші, допомога, фото з вільних джерел
Гроші, допомога, фото з вільних джерел

Президент Україні Володимир Зеленський також подав декларацію про свої доходи і там є цікаві нюанси. Доходи президента Володимира Зеленського та його родини зменшилися з 10,8 мільйонів гривень у 2021 році до 3,7 мільйонів у 2022 році. Відповідну інформацію у неділю, 28 січня, оприлюднили на сайті глави держави.

Згідно з декларацією за 2021 рік, доходи Зеленського та членів його родини становили 10 мільйонів 824 тисяч 507 грн. Доходи родини президента у 2021 році переважно складалися із заробітної плати, відсотків банку та доходу від надання нерухомості в оренду. Загалом ця сума становила 5 мільйонів 464 тисяч 907 грн.

Дохід сім’ї глави держави у 2021 році порівняно з 2020 роком скоротився на 11 мільйонів 922 тисяч 320 грн. Залишок грошових коштів родини Зеленського на кінець 2021 року також зменшився.

"Зеленський і надалі залишається власником низки торговельних марок. Зокрема у 2021 році завершився процес реєстрації 22 торговельних марок, який розпочався задовго до його обрання на посаду президента України", – зазначили у пресслужбі.

Володимир Зеленський, фото: ukrainci.com.ua
Володимир Зеленський, фото: ukrainci.com.ua

Згідно з декларацією 2022 року, доходи глави держави та членів його сім’ї становили 3 мільйони 692 тисяч 683 грн.

Пояснюється, що доходи родини Зеленського за 2022 рік зменшилися у зв’язку з тимчасовим припиненням договорів оренди на території України внаслідок початку повномасштабної агресії Росії.

Залишок грошових коштів родини президента на кінець 2022 року скоротився майже на 1 мільйон 800 тисяч гривень.

Олена та Володимир Зеленські, фото: Офіс Президента України
Олена та Володимир Зеленські, фото: Офіс Президента України

Нагадаємо, що питання зі звільненням Залужного вже вирішено, Зеленський вичікує - The Financial Times.

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський заявив про переговори про вступ України до ЄС: "Це результат наших..."