Поляки продовжують блокування українського кордону. Через це Володимир Зеленський спочатку назвав це знущанням.

Президент переконаний. що від цих протестів радісно стає лише у Москві. Більше того, серед протестувальників вже знайшли тез, хто напоїться в базі "Миротворця" і активно спілкується у російській соціальній мережі "ВКонтакте". Тому Володимир Зеленський запропонував польському уряду зустрітися на кордоні та вирішити це питання до 24 лютого (другі роковини повномасштабної війни в Україні).

Поляки на кордоні, кадр з відео
Поляки на кордоні, кадр з відео

Державний секретар канцелярії президента Польщі Анджей Дера прокоментував заклик президента України Володимира Зеленського щодо урядової зустрічі на кордоні. Про це він сказав в ефірі TVN24.

Так, Дера підтримав ідею зустрічі українського та польського урядів із представниками Єврокомісії для вирішення кризи на кордоні.

"Президент виступає за те, щоб цей діалог (переговори з фермерами та українською стороною, – ред.) відбувся. Це єдиний спосіб вирішити цю величезну проблему. Проблема двостороння і дуже потужна… Наші фермери борються за кошти існування. Український народ бореться за кошти. Ситуація є фатальною з обох сторін, з цієї точки зору, тому що рішучість з обох сторін величезна, і цю проблему просто необхідно вирішити" , - сказав він.

Анджей Дуда та Володимир Зеленський
Анджей Дуда та Володимир Зеленський

При цьому Дера наголосив, що немає іншого шляху, ніж переговори, діалог та рішення, пов'язані з Європейським Союзом.

"Я хотів би нагадати, що фермери по всій Європі сьогодні протестують проти того, що відбувається із сільським господарством у Європейському Союзі" , - зазначив він.

Крім того, Дера передав, що Дуда "підтримує" зустріч між двома урядами.

У відповідь на запитання, чи міг би, на його думку, Анджей Дуда бути "патроном" зустрічі, Дера сказав, що йдеться про те, хто б мав над нею патронат.

"Зараз потрібна зустріч нашого польського уряду на чолі з Дональдом Туском із українським урядом і, найголовніше, з представниками ЄС" , – додав він.

Дональд Туск
Дональд Туск

"Чиновники Польщі та України зустрінуться у Варшаві 28 березня для вирішення проблеми блокади польсько-українського кордону, - повідомив польський прем'єр Туск. - Маємо знайти спільне рішення, щоб зберегти інтереси польських фермерів".

Нагадаємо, що поляки на кордоні з Україною почали закликати путіна, президент Дуда відреагував: "Право на протест існує".

Раніше ми повідомляли, що Еммануель Макрон відмовився від приїзду в Україну: переймається своєю безпекою.