8 березня Володимир Зеленакий відвідав Туреччину, де зустрівся з Реджепом Таїпом Ердоганом у Стамбулі.

У ході зустрічі турецький президент заявив про готовність прийняти саміт світу з питання війни Росії та України. А сам Володимир Зеленський розповів, у якому разі представників Росії можуть бути туди запрошені.

Реджеп Тайїп Ердоган
Реджеп Тайїп Ердоган

Як повідомляє ВВС, під час зустрічі з президентом України турецький лідер запропонував провести у Туреччині російсько-український саміт задля завершення війни.

"Ми готові приймати мирний саміт, до якого буде залучено і Росію" , - заявив він.

На пропозицію Ердогана Зеленський сказав, що під час переговорів сторони багато говорили про Українську формулу світу. Він додав, що Україна не бачить представників Росії на цьому Саміті.

"Ми не бачимо, як можуть запрошувати людей, які все блокують, руйнують та вбивають. Ми хочемо отримати результат, підсумок – справедливий світ і саме справедливий для України", – продовжив Зеленський.

Володимир Зеленський, фото: ukrainci.com.ua
Володимир Зеленський, фото: ukrainci.com.ua

Президент України зазначив, що російського представника може бути запрошено на наступну зустріч після того, як дорожню карту світу буде обговорено та погоджено Україною та її союзниками на їхній наступній зустрічі у Швейцарії.

Президент також повідомив, що у п'ятницю, 8 березня 2024 року, Україна та Туреччина підписали угоду, яка спрощує торгівлю між країнами та усуває перешкоди для бізнесу. Також низка важливих документів укладена на рівні міністерств.

"Україна та Туреччина разом посилюють і один одного, і весь наш регіон" , - підсумував глава держави.

Нагадаємо, що Еммануель Макрон намалював темне майбутнє Україні та заявив, коли відправить до нас солдатів: відбудеться прорив фронту.

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський розповів, скільки разів путін намагався його вбити, в Одесі був не вперше: "Я вже не говорю про себе".