На початку повномашстабної війни лідери інших країн з великою обережністю говорили про можливу перемогу України.

Дехто вважав, що це нібито може спровокувати росія на радикальніші дії, на кшталт ядерної війни. Нині все більше країн впевнені, що Україна має стовідсотково перемогти. Про це розповів литовський президент Гітанас Науседа.

Гітанас Науседа, кадр з інтерв'ю
Гітанас Науседа, кадр з інтерв'ю

Коментуючи результати саміту ЄС, що відбувся минулого тижня, Науседа сказав в інтерв'ю Politico: "Я думаю, що розуміння того, що ми маємо перемогти Росію, розширюється, тому що інакше буде продовження цієї трагічної історії".

"Принаймні, я не бачу лідерів, які хотіли б зателефонувати (президенту Росії Володимиру. – Ред.) Путіну, щоб обговорити проблеми в Україні. У нас немає жодного лідера, який все ще довіряє Путіну. Крім двох" , – додав він, маючи на увазі прем'єрів Угорщини та Словаччини.

Володимир Путін, кадр з інтерв'ю
Володимир Путін, кадр з інтерв'ю

Президент Литви також висловив сподівання, що йому та іншим лідерам вдасться змінити думку тих членів ЄС, які скептично оцінюють російську загрозу та необхідність досягти поразки РФ у війні.

"Якщо (Росія. – Ред.) прорве першу лінію оборони (в Україні. – Ред) , вони увійдуть і підуть за нами, і буде друга лінія оборони" , – пояснив він.

Науседа підкреслив, що Москва "загрожує та кидає виклик усім демократичним системам у Європі. Усім включно: Німеччину, Францію, Іспанію та навіть Португалії, яка знаходиться досить далеко від лінії фронту".

Нагадаємо, що Еммануель Макрон розповів про плани путіна після Криму та Донбасу: "Невизначеність щодо військових цілей".

Раніше ми повідомляли, що є лише 2-3 роки на підготовку: Анджей Дуда розповів, коли путін нападе на НАТО.