Вже цілком очевидно, що осінь-2020 буде для України дуже складною, з цілого ряду причин. Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook пише український політолог Микола Спиридонов.

Він зазначає, головні з цілого ряду причин три. Перша - серйозна загроза поширення вірусу і посилення карантинних заходів. Вже зараз ми бачимо збільшення кількості зафіксованих хворих, їх кожен день близько тисячі і тенденції до спаду захворюваності не спостерігається. У вересні-жовтні, за всіма попередніми прогнозами, стане явно більше. Це може боляче вдарити по економіці й бізнесу.

За словами політолога, друга причина - місцеві вибори і загострення політичної боротьби. Третя причина - посилення безробіття і протестних настроїв. Саме за часів масштабних потрясінь стають особливо важливі партнерські взаємини між владою і бізнесом, а, як ми пам'ятаємо, під час весняної кризи великий український бізнес частково змушений був взяти на себе соціальні функції держави.

Дрібні компанії і бізнеси виявилися на межі зникнення. Тоді, навесні, ситуація в цілому залишилася під контролем, але як буде восени, коли політична боротьба загостриться. Сказати дуже складно.

"Вже цілком очевидно, що осінь-2020 буде для України дуже складною, з цілого ряду причин. Перерахую деякі з них:

1) Серйозна загроза поширення вірусу і посилення карантинних заходів. Вже зараз ми бачимо збільшення кількості зафіксованих хворих, їх кожен день близько 1000. У вересні-жовтні, за всіма попередніми прогнозами, стане явно більше. Це може боляче вдарити по економіці й бізнесу.

2) Місцеві вибори і загострення політичної боротьби.

3) Посилення безробіття і протестних настроїв.

Саме за часів масштабних потрясінь стають особливо важливі партнерські взаємини між владою і бізнесом.

Як ми пам'ятаємо, під час весняної кризи великий український бізнес частково змушений був взяти на себе соціальні функції держави. Такі компанії як: СКМ, DCH, МХП, Епіцентр та багато інших виділяли і виділяють сотні мільйонів гривень на підтримку українських лікарень і медицини в цілому.

Тоді, навесні, ситуація в цілому залишилася під контролем. А як буде восени? Чи витримає вітчизняний бізнес таку додаткове навантаження?

Для того, щоб ми могли дати на ці питання позитивну відповідь, необхідно, щоб держава всіма силами підтримувала внутрішніх інвесторів. Створювало для них сприятливі умови і прозорі правила гри.

Саме великий бізнес може мінімізувати ризики для української економіки і утримати ситуацію на плаву.

Необхідна системна і комплексна підтримка вітчизняних компаній з боку влади.

Інакше, восени ситуація з українською економікою і поширенням вірусу можуть вийти з-під контролю.

Думайте!"