Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль доручив МВС та МОЗ розібратися з інформацією про підпільну вакцинацію, яка начебто розпочалася в Україні.

Джерело: телеграм-канал Дениса Шмигаля.

"Доручив МОЗ та МВС перевірити інформацію, оприлюднену в ЗМІ, щодо можливої підпільної вакцинації препаратами невідомого походження. І одразу повідомлю власну позицію. Я є прихильником вакцинації. Згідно з планом, затвердженим МОЗ, першу партію вакцин отримають лікарі, що працюють на передовій боротьби з COVID-19. Сам буду вакцинуватися власним коштом у другу або третю чергу, коли офіційно зареєстрована вакцина надійде у клініки", - написав Денис Шмигаль.

Вакцина від коронавірусу. Фото: скріншот відео.
Вакцина від коронавірусу. Фото: скріншот відео.

Також прем'єр розповів про майбутні плани України на початок вакцинації.

"Нагадаю, що зараз Україна очікує першу партію вакцин — 1,9 млн доз від Sinovac Biotech. Керівництво країни проводить перемовини з іншими світовими виробниками вакцин, які пройшли клінічні випробування. Наразі жодна з вакцин не є сертифікованою в Україні. І впевнений, жодна свідома людина не буде вакцинуватися препаратами невідомого походження. Нагадаю рецепт, як уберегтися від хвороби: носіть маску, мийте руки, дотримуйтесь соціальної дистанції", - підсумував Денис Шмигаль.

Раніше ЗМІ повідомили, що у Києві почалася підпільна VIP-вакцинація від коронавируса чиновників і бізнесменів препаратом BioNTech і Pfizer.

Вакцина від коронавірусу. Фото: скріншот відео.
Вакцина від коронавірусу. Фото: скріншот відео.

Вакцинація проходить під грифом секретності на базі однієї з приватних клінік Києва. Публічно інформацію про це ніде не знайдеш, її поширюють від знайомих до знайомих.

Але задоволення це не з дешевих. Ціна питання - від 1 до 3 тисяч євро, що в 50 разів перевищує закупівельну ціну. При цьому після вакцинації клієнти не отримують ніякого документа, який дає можливість уникнути карантину при виїзді в інші країни.