Українська влада спекулює на темі кримінальних справ проти народного депутата України, голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука в спробі дискредитувати політичного опонента і підвищити власні рейтинги. Однак ніяких вагомих доказів його провини у правоохоронних органів немає. Таку думку в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" висловила політичний експерт Світлана Кушнір.

"Тема Медведчука - досить популярна тема. Президент Володимир Зеленський на своїй прес-конференції шість разів згадав прізвище Медведчука. І все це було напередодні суду (щодо оскарження Віктором Медведчуком запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту), – нагадала політексперт. - Але на суді ми побачили, що сам Медведчук і його захист залишили прокурорів з носом. Що ніяких вагомих доказів, щоб взяти людину під варту або звинувачувати за статтею 111 Кримінального кодексу України (Державна зрада. - Ред. – у офісу генерального прокурора немає"

Також Світлана Кушнір поставила під сумнів, що у справі проти Медведчука правоохоронні органи зможуть використовувати з'явилися в Інтернеті записи розмов з голосом нібито голови політради «Опозиційної платформи – За життя».

«Будь-які аудіо-візуальні докази, якщо їх хтось буде долучати до справи, повинні бути санкціоновані судом", - сказала вона.

На думку політичного експерта, переслідуючи лідера опозиції, застосовуючи санкції щодо його сім'ї, влада прекрасно розуміла необґрунтованість висунутих проти нього звинувачень. Однак сподівалася, що Медведчук злякається і сам покине країну. Але, несподівано для них, події стали розвиватися за зовсім іншим сценарієм.

"Влада думала, що Медведчук піде, зникне. Але він пішов у відкриту в офіс генерального прокурора. А ось сама генпрокурор зустрітися з лідером опозиції, зі співголовою другої за величиною фракції в парламенті, так і не змогла. Закривши опозиційні телеканали, влада сподівалася, що Медведчук піде з телеекранів. Але переслідуваннями, кримінальними справами домоглася зворотного-сьогодні опозиціонера показують всі канали країни, включаючи провладні. А якщо подивитися рейтинги, то рівень електоральної підтримки партії Медведчука по деяких областях точно обганяє партію Зеленського», – підсумувала Світлана Кушнір.