Українські олігархи, такі як Рінат Ахметов, Віктор Пінчук, Ігор Коломойський, Арсеній Яценюк та інші, продовжують торгувати з Росією. І за логікою української влади, яка безпідставно переслідує голову політради "Опозиційної платформи - за життя" Віктора Медведчука, повинні також відповісти за це перед законом.

Про це в інтерв'ю телеканалу "Росія 24" заявив заступник керівника адміністрації президента РФ Дмитро Козак.

Він підкреслив, що офіційний Київ у вибірковому порядку застосовує санкції до політиків і бізнесменів, які торгують з Росією, оскільки сам же з держбюджету виділяє кошти на закупівлю товарів з сусідньої країни, дозволяє наближеним до влади великим підприємцям купувати в РФ необхідну продукцію.

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук

"Важливо, якщо говорити про справу Медведчука, що сама держава, коли мова йде про ядерне паливо, сама держава Україна, яка з 2018 року позначила Росію як агресора, платить нам гроші. Наближені до влади громадяни - Яценюк , Пінчук, Фірташ, Ахметов, Коломойський - оплачують продукцію, яка виробляється в РФ, на 6,7 млрд дол... Ні для кого не секрет, і ми про це відкрито говоримо, що за рахунок цих грошей ми надаємо гуманітарну підтримку Донбасу. Якщо слідувати цій логіці, то всі, хто купив в Росії товари або послуги, повинні сидіти поруч з Віктором Володимировичем Медведчуком", - зазначив Козак.

Він нагадав, що, незважаючи на санкції, товарообіг Росії та України становить близько 11 млрд дол. При цьому з експорту з Росії тільки в 2020 році закуповується товарів і послуг на 6,7 млрд дол. Імпорт до Росії з України склав майже 4 млрд дол.

Фото Віктора Медведчука
Фото Віктора Медведчука

Нагадаємо, в лютому цього року на тлі дефіциту вугілля Україна знову почала закуповувати електроенергію у Російської Федерації. В кінці травня регулятор заборонив імпорт цього ресурсу з РФ, проте тільки до жовтня, коли починається холодний сезон.

Також Україна закуповує російське ядерне паливо для роботи АЕС.

Нагадаємо, що депутати підтримали законопроект про новий прожитковий мінімум.