Кримінальне переслідування українською владою голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука не має нічого спільного з боротьбою проти олігархів, анонсованою Президентом Володимиром Зеленським. Про це пише провідна французька газета La Croix.

У публікації наголошується, що українська влада звинувачує лідера опозиції в державній зраді, запевняючи, що це нібито «точка відліку» кампанії по боротьбі з олігархією.

При цьому видання називає кримінальне переслідування Медведчука "безпрецедентною атакою" на політичного опонента, а анонсований Президентом закон про олігархів – розпливчастим.

"Володимир Зеленський - аутсайдер, який не має політичного досвіду до того, як він очолив країну в 2019 році, в квітні оголосив, що хоче внести в парламент закон про "олігарх", зміст якого поки дуже розпливчасто«, - пише французька газета, уточнюючи, що "успіх цієї нової кампанії більш ніж сумнівний".

Нагадаємо, офіс генерального прокурора звинувачує голову політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука в державній зраді. Незважаючи на вимогу прокурорів про взяття опозиційного політика під варту, адвокатам вдалося це оскаржити, і суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Адвокати парламентарія внесли апеляцію на дане рішення, але апеляційний суд залишив запобіжний захід без змін. Лідер ОПЗЖ заявив, що незадоволений рішенням суду і має намір і далі доводити необґрунтованість висунутих йому звинувачень.

«Ми будемо все робити для того, щоб довести безпідставність, необ'єктивність і приблизність тих доказів, які висувалися і про які йшла мова з боку звинувачення в сьогоднішньому (21 травня 2021 року. – Ред.) судовому засіданні», - сказав Віктор Медведчук.