Про це пише портал 112. Публікуємо матеріал без коментарів і ремарок. Редакція не несе відповідальності і не перевіряє дані, надані і опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

Рішення продовжити домашній арешт голові політради партії "Опозиційна платформа - За життя " Віктору Медведчуку було прийнято суддею під тиском влади.

Таку думку висловив народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"Справа Віктора Медведчука набуває яскравого політичного забарвлення. Юриспруденції тут мало. І спостерігаємо ми якраз процес політизації або, скажімо так, процес політичної репресії. Адже суд, який незаконно, протиправно позбавив Медведчука свободи, проходив в умовах безпрецедентного тиску. Як ви розумієте, на суд чинився тиск чинною українською владою, і тільки під таким протиправним тиск суддя міг прийняти таке явно незаконне, протиправне, цинічне рішення про продовження термінів утримання під домашнім арештом Віктора Медведчука", - сказав Кузьмін.

Нагадаємо, Київський апеляційний суд переніс розгляд апеляції, яку подали адвокати голови політради "опозиційної платформи - за життя" Віктора Медведчука про скасування продовження домашнього арешту на 30 Липня.

9 липня Печерський райсуд Києва продовжив термін домашнього арешту Віктору Медведчуку до 7 вересня. Коментуючи дане рішення суду, Віктор Медведчук підкреслив, що воно є незаконним і, безумовно, буде оскаржене.

Раніше народний депутат від "опозиційної платформи - за життя" Ренат Кузьмін заявляв, що суд незаконно прийняв рішення про продовження термінів слідства у справі Віктора Медведчука на 6 місяців.

Також нагадаємо, що 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 55 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.