Про це пише портал 112. Публікуємо матеріал без коментарів і ремарок. Редакція не несе відповідальності і не перевіряє дані, надані і опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

СБУ в змові з прокуратурою і судом виконують замовлення влади позбавити голову політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука можливості вести політичне життя і боротися за мир. Таку думку висловив народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"Є замовлення влади позбавити Медведчука можливості вести активне політичне життя. Є замовлення влади усунути Медведчука з активної боротьби за мир. Це завдання виконує Служба безпеки України в змові з прокуратурою України і в змові з судом", - заявив Кузьмін.

Він додав, що суд, який продовжив Медведчуку утримання під домашнім арештом, вийшов за межі наданих йому повноважень.

"Печерський суд не мав права розглядати цю справу, цю справу мав розглядати суд Шевченківський. А ще у такій же аналогічній справі, за звинуваченням народного депутата Порошенка, Апеляційний суд постановив, що такі справи, розслідувані ДБР, повинні бути підконтрольні слідчим суддям Шевченківського району. Тому суддя Вовк з Печерська (Печерського райсуду Києва - ред.), який прийняв це рішення, був явно мотивований на прийняття незаконного рішення. Він це незаконне рішення прийняв", - підкреслив Кузьмін.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, що спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування щодо його домашнього арешту.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 55 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.