Про це пише портал 112. Публікуємо матеріал без коментарів і ремарок. Редакція не несе відповідальності і не перевіряє дані, надані і опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

У Сенаті Франції після обговорення ситуації з ультраправими в Україні на порядок денний постало нове питання - про тиск на ЗМІ і переслідування опозиції в нашій країні.

Сенатор Наталі Гуле офіційно направила відповідний запит міністру Європи та закордонних справ Жану-Іву Ле Дріану, повідомляє "Страна".

"Лідер української опозиції Віктор Медведчук в даний час перебуває під домашнім арештом, без будь-якого судового розгляду або вироку. Власник телеканалів і ці канали були закриті без суду і слідства, це викликає тривогу. У нас теплі відносини з Україною, тому хочу запитати міністра Європи та закордонних справ (Жан-Ів Ле Дріан, - ред), які заходи він має намір вжити для просування прав людини і громадських свобод в Україні", - йдеться в запиті, опублікованому в Офіційному журналі Сенату.

Тепер міністр зобов'язаний дати офіційне роз'яснення з цього питання.

"У своїй відповіді на запит про зростання ультраправих в Україні він хоч вперше визнав їх існування, але уточнив, що Україна - демократична країна, і радикалів там нібито не більше, ніж у будь-якій іншій європейській країні. Тоді йому направили зустрічне питання - про яку демократію може йти мова, якщо порушується свобода слова-закриваються неугодні владі телеканали, члена опозиційної фракції посадили під домашній арешт. Вперше в Європі на такому рівні підняли це питання, міністр зобов'язаний дати відповідь на офіційний запит сенатора", - сказало "країні" джерело в політичних колах Франції.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NEWSONE і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, щодо телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NEWSONE і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NEWSONE і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.