Про це пише портал 112. Публікуємо матеріал без коментарів та ремарок. Редакція не несе відповідальності та не перевіряє дані, надані та опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

Заступник голови офісу президента Андрій Смирнов допомагав екс-судді Дніпровського райсуду Києва Миколі Чаусу уникнути кримінальної відповідальності і втекти з країни. У своєму авторському блозі журналіст Ярослав Шевчук пише, що Смирнов переховував Чауса в підземному паркінгу ЖК в центрі Києва і повинен сісти у в'язницю за приховування корупціонера.

Як зазначає журналіст, офіційно Андрій Смирнов-заступник голови офісу президента Андрія Єрмака і член робочої групи з питань реформування кримінальної юстиції в Комісії з питань правової реформи.

"Неофіційно Смирнов-смотрящий за судами, забезпечує прийняття потрібних ОП рішень. Не забуває він і про себе рідне. Використовуючи адмінресурс, Смирнов вирішує особисті бізнес-інтереси. Нещодавно він посприяв звільненню з СІЗО небезпечного злочинця, злодія в законі Умки", - пише Шевчук.

Також блогер заявив, що Смирнов ще задовго до роботи на офіс Зеленського був фігурантом гучних скандалів. За його словами, Смирнов, працюючи адвокатом, в 2016 році допомагав переховуватися колишньому судді Дніпровського райсуду Києва Миколі Чаусу, якого звинувачують у хабарі в 150 тис.доларів.

У липні 2019 року, через три роки після втечі Чауса, НАБУ відкрило провадження щодо посадових осіб, які могли організувати укриття судді і його незаконний від'їзд за кордон. Також оприлюднено рішення Вищого антикорупційного суду у справі № 991/1532/20, в якому детективи описують хронологію і коло осіб, які можуть бути причетні до втечі Чауса.

"У ньому говориться, що тоді ще адвокат Смирнов разом з колегою за вказівкою інших осіб вивіз Миколу Чауса в підземний паркінг житлового комплексу "Альпійський", який розташований недалеко від центру столиці. Це сталося наступного дня після викриття судді на хабарі. Таким чином, Смирнов переховував Чауса від правоохоронців, а потім допоміг судді втекти до Молдови", - пише у своїй статті Шевчук.

Також за його словами, після працевлаштування Смирнова на роботу в ВП, він став фігурантом так званих "плівок труби". На записах Смирнов нібито переписується з Чаусом, але в той же час вимагає від ДБР допитувати родичів і адвоката екс-судді.

Журналіст вважає, що Смирнову невигідно, щоб НАБУ вело своє розслідування у справі Чауса.

"Мабуть, нинішні догонялки між СБУ і НАБУ якраз і пов'язані з тим, що у справі є багато зацікавлених осіб, які бояться за свою шкуру. Зокрема, Смирнов, який і сам є фігурантом справи Чауса. І якщо колишнього суддю засудять, вирок можуть отримати і його подільники, одним з яких є Андрій Смирнов", - вважає Шевчук.

Нагадаємо, 30 липня в селі Мазурівка Вінницької області, недалеко від кордону з Молдовою, знайшли викраденого екс-суддю Миколи Чауса.

У НАБУ, яке розшукує Чауса у справі про хабарництво, заявили, що правоохоронці затримали його, але з детективами ніхто не зв'язувався для того, щоб передати підозрюваного.

Пізніше з'ясувалося, що Чауса затримали співробітники Служби безпеки України і його привезли до Києва. У НАБУ також підтвердили цю інформацію і звинуватили СБУ в приховуванні знайденого екс-судді.

У вівторок, 3 серпня, детективи НАБУ в лікарні "Феофанія" все ж затримали екс-суддю Чауса.