Про це пише портал 112. Публікуємо матеріал без коментарів і ремарок. Редакція не несе відповідальності і не перевіряє дані, надані і опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

Всі, хто причетний до фальсифікації справи проти голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука, включаючи суддів, слідчих СБУ, експертів і прокурорів, відповідатимуть за законом. Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" заявив народний депутат від ОПЗЖ Анатолій Бурмич.

Парламентарій зазначив, що співробітники СБУ незаконно проводили слідчі дії, сфальсифікувавши справу і докази проти лідера опозиції Віктора Медведчука.

"І всі, хто сьогодні причетний до фальсифікації кримінальних справ по Віктору Володимировичу Медведчуку, включаючи суддю Вовка, і все, що в проміжку цьому, це слідчі СБУ, експерти, прокурори, всі, хто причетний до фальсифікації – всі будуть відповідати за законом", - акцентував нардеп.

Бурмич додав, що адвокати і захисники Віктора Медведчука готові надати докази про незаконність дій СБУ. Крім того, він закликав представників влади і судової системи діяти виключно в рамках закону.

"І я б на їхньому місці просто надходив би за законом, по совісті, з тих міркувань, коли вони давали присягу судді, коли вони йшли і давали присягу українському народу служити чесно, законно, і суверенітету України. Це єдиний шлях, який я б їм сьогодні порадив-діяти за законом. Я впевнений, що це закінчиться – може сьогодні, може трохи пізніше, але обов'язково закінчиться виправдувальним вироком. Все це політичне переслідування і судилище, яке проходить над Віктором Володимировичем, буде закінчено, і він вийде гідно з високо піднятою головою з цієї всієї справи", - підкреслив політик.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 55 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.