Українська влада, вводячи санкції щодо голови політради партії " опозиційна платформа - за життя» Віктора Медведчука, розраховувала на інформаційний вакуум навколо цього політика, проте вийшло все з точністю до навпаки.

Таку думку в ефірі каналу "Перший Незалежний» висловив політолог Олексій Якубін.

«До мене зверталися європейські журналісти якраз у справі Віктора Медведчука, і у них виникали відповідні питання. Це говорить про те, що до Медведчука є увага як в самій Україні, так і за кордоном. Влада розраховувала на якийсь інформаційний вакуум, закривши телеканали, але насправді увага до справи Медведчука залишилася»– - заявив експерт.

За словами Якубіна, на даний момент ще не всі в Україні це розуміють, проте справа Медведчука стосується не тільки його, але і всіх нас.

"Діє в нашій країні правосуддя чи ні. Коли деякі аплодували з приводу позасудових санкцій щодо Віктора Медведчука, Тараса Козака і говорили:" Ось це правильно", вони не розуміли, що, по суті, їх права теж обмежуються. Тому що в правовій державі людина не може бути засуджена без рішення суду»– - пояснив свою думку Якубін.

Політолог вказав на те, що позасудові санкції – це своєрідне українське ноу-хау в поганому сенсі цього слова.

«Україна-єдина країна, яка проти свого громадянина, який нікуди не тікає (Віктора Медведчука. - Ред.), вводить позасудові санкції. Тому ця справа буде продовжувати викликати суспільний резонанс як в Україні, так і за кордоном»– - переконаний експерт.

За інформацією Олексія Якубіна, кілька сенаторів у Франції вже направили звернення міністру Європи, щоб він відреагував на справу Медведчука.

"Якщо Україна проголосила євроатлантичний вибір, якщо у нашої країни є договір про євроасоціацію і вона декларує рух у бік демократії, будь – яка подібна ситуація з представниками опозиції-це "ситуація SOS", "ситуація Help". У ситуації з Медведчуком, який представляє другу за величиною фракцію в парламенті, виникає питання: як європейські органи можуть вступати в контакт з політичним керівництвом України?» - поставив риторичне запитання політолог.

На думку Якубіна, надалі, у зв'язку з політичним тиском на Віктора Медведчука, буде реакція з боку Німеччини, оскільки в цій країні теж є депутати Бундестагу, частина з яких дивуються закриттю телеканалів і утиску прав опозиції.

"Тому резонанс буде, і українська влада стане токсичною»– - резюмував Олексій Якубін.