Про це пише 112.

Екс-судді Інна Отрош, Антон Чернушенко, Родіон Кірєєв, Микола Чаус - цих людей об'єднує загальний факт біографії. Всі вони змушені були тікати з України після зміни влади, оскільки роками виносили вигідні рішення для тодішніх українських керівників заради власної вигоди. В'язниця або ганебна Втеча очікує і тих, хто виносить за вказівкою з Банкової рішення у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука, - зазначають політичні оглядачі в сюжеті "Першого Незалежного".

За їхніми словами, сьогоднішні судді з успіхом повторюють долю своїх попередників, підігруючи президенту Зеленському і продовжуючи репресії щодо Віктора Медведчука. Ось тільки вони забувають про одне: Зеленський - не назавжди. У країні все більше людей незадоволені діями, які спрямовані на знищення економіки і соціальної політики. А що після того, як люди виходять на Майдан - ми всі чудово пам'ятаємо. Однак бігти в Росію, як це зробили Отрош і Кірєєва, Пім не вдасться. І в Європі отримати статус, який не дозволить їх повернути в Україну, їм буде проблематично. Адже Віктора Медведчука, на відміну від Зеленського, світові лідери поважають. Тому жодна країна в світі їх точно не вкриє, і вони дадуть відповідь за всі свої дії.

"У будь-якому випадки прийняті неправосудні рішення, які приймав той, чи інший суддя завжди можуть повернутися бумерангом. Справа проти Медведчука шита білими нитками, вона-однозначно політичне цькування, тобто людину просто спробували усунути від активної політичної діяльності, посадивши її під домашній арешт. Я думаю, що велика частина суддів бояться приймати відверто замовні політичні рішення",-каже народний депутат V-VII скликань Олена Бондаренко.

В іншому випадку можна повторити долю судді Дніпровського райсуду Миколи Чауса: бігти в Молдову, ховатися там роками, бути викраденим і врешті-решт опинитися на лаві підсудних.

"Для суддівського корпусу ця історія може бути дуже хрестоматійною, тобто ти можеш служити владі, ти можеш орієнтуватися на певні політичні віяння, але це тебе не вбереже. Приклад судді Чауса буде для суддів останнім прикладом, на якому вони будуть бачити, що лояльність до влади тебе не рятує, тебе може рятувати те, що ти діяв за законом і до тебе немає претензій", - зазначає політолог Олексій Якубін.

Тим часом в Європейському суді з прав людини вже заявили, що розглядатимуть справу щодо політичного переслідування Віктора Медведчука в пріоритетному порядку. Експерти прогнозують, що ЄСПЛ прийме рішення на користь лідера опозиції, а тоді всі відповідальні за незаконні рішення в його кримінальній справі будуть покарані. "

ЄСПЛ вже розпочав справу про політичне переслідування Медведчука. Справа про незаконне утримання Медведчука під домашнім арештом та інші грубі порушення його основних прав і свобод може бути розглянута судом найближчим часом в порядку пріоритетного провадження... І ось коли Європейський суд визнає, що політика переслідували незаконно, суддів, які приймали незаконні рішення, ніхто в Європі не прийме. Депортація в Україну і колонія. Тому що влада "зелених" незабаром впаде. А влада наступна буде розслідувати діяльність Зеленського, Єрмака і їх ручних псів", - вважає аналітик Кирило Ковальчук.

Водночас юристи зазначають, що невиконання рішень Європейського суду тягне за собою кримінальну відповідальність.

"Відповідно до статті 382 Кримінального кодексу України невиконання рішення ЄСПЛ тягне за собою персональну кримінальну персональну відповідальність. Санкція передбачає частини трьох до восьми років позбавлення волі", - говорить адвокат Іван Ліберман.