Заступник глави офісу президента Андрій Смирнов був адвокатом Погорілого на хабарі екс-судді Миколи Чауса і допоміг йому в 2016 році втекти від слідства в Молдову. Про це заявив екс-голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль в ефірі програми "протистояння" на каналі "Перший Незалежний".

Москаль нагадав, що Чаус втік до Молдови в 2016 році. Нещодавно Зеленському хтось сказав, що екс-суддя готовий дати свідчення проти Порошенка. В результаті співробітники ГРУ викрали Чауса, привезли сюди, а він ніякі свідчення не захотів давати. Щоб легалізувати його повернення в Україну, він повинен був перейти держкордон "голий і босий", а його затримали б прикордонники. Однак їм нібито завадило НАБУ, а потім почалася боротьба за підслідність між правоохоронними органами.

"Незаконний перехід державного кордону - це адміністративна відповідальність. Але нібито з НАБУ вони вже домовилися, під керівництвом ОП, що нехай суд дає утримання під вартою, але в слідчому ізоляторі СБУ. Закон Про попереднє ув'язнення говорить, що слідчого ізолятора В СБУ, в НАБУ, в Нацполіції не може бути. Ця вимога нашого членства в ЄС-тільки в Департаменті з виконання покарань, який підпорядкований Мін'юсту. Вплуталися абсолютно в дурну історію. Суд пішов по-іншому-дав йому домашній арешт. Так він вже був під домашнім арештом і в 16-му році втік з-під домашнього арешту. Будемо чекати, що вдруге втече",-зазначив екс-губернатор.

На його думку, процес по Чаусу може затягнутися на кілька років через невизначеність в силових структурах. При цьому в команді Зеленського є ті, хто безпосередньо пов'язаний з підсудним.

"Смирнов - це адвокат Чауса, який допомагав йому бігти в 2016-му році в Молдову. І, напевно, він це і нашептав на вухо Зеленському. Сьогодні робиться все, щоб забрати цю справу в НАБУ, але поки пані Венедиктова не видає жодного вердикту з цього приводу. А як забрати, якщо це підслідно тільки НАБУ? Зайшли вони в глухий кут, розсмішили все людство, яке дивилися за цими гонками. Дочекайтеся рішення Верховного суду Молдови. Молдова провела розслідування, була створена парламентська комісія, і їх правоохоронні органи довели, що Чауса викрало ГРУ Міноборони. Вивіз його співробітник ГРУ (його Молдова розсекретила, що він був військовим аташе в посольстві Молдови), на своїй машині. Ми живемо в правовій державі або в фобіях нашого дрібного вождя?"- розповів Москаль.

Він додав, що Зеленський вже порушив половину статей Кримінального кодексу, попутно відкриваючи фейкові кримінальні справи проти Віктора Медведчука.

"Та реформа, яку зробив Порошенко, дає плоди – Верховний суд складається не тільки з професійних суддів. Там є колишні адвокати, колишні прокурори, викладачі з університетів. Їх переламати через коліно... це хочуть зробити Смирнов, ОП. Але ще є велика палата-як її переламати Смирнову, Зеленському, Єрмаку, я не знаю. Можу єдине сказати, що Верховний суд сьогодні в юридичному співтоваристві оцінюється, як дійсно професійний орган. Хочу звернутися до Верховного Суду: як тільки припускаються помилок суди першої інстанції, ви їх скасовуєте і приймаєте гідне рішення. Тримайтеся, якщо вас ще підімнуть, що нам в цій Україні робити? Захисту Шукати неможливо. І як Верховний суд зараз блокують-щодо ваших телеканалів, щодо Медведчука", - підкреслив Москаль.