На сьогоднішній день немає як доказів будь-якої провини голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука, так і підстав вважати, що він буде ухилятися від слідства, суду або чинити на когось тиск. Про це в ефірі телеканалу «Перший незалежний» заявити адвокат Іван Ліберман.

"Прокурори не довели свою позицію стосовно ризиків, які можуть так чи інакше бути факторами проти Віктора Медведчука. В даний період слідства не встановлюються його винність або невинність, більш того, публічно. Це не може бути навіть в теорії. Кримінально-процесуальне законодавсво чітко про це вказує, тому, що відбувається з Медведчуком-виключно його переслідування", - переконаний юрист.

Тому, додав Іван Ліберман, потенційно вже може бути відкритий цілий ряд кримінальних проваджень щодо винесення неправосудних рішень щодо Віктора Медведчука.

Також експерт вказав, що Медведчук на сьогоднішній день знаходиться в нерівних умовах з іншими народними депутатами України.

"Він-лідер опозиції, лідер великої частини української нації. Сьогодні Медведчук перебуває в домашніх умовах, тоді як інші депутати відпочивають на кращих пляжах світу і змащують свої тіла найдорожчими сонцезахисними кремами. В цей час на Медведчука надітий електронний браслет, від якого в 99 випадках з 100 з'являються шкірні хвороби. Більш того, браслет ще й опромінює людину. Медведчук не може собі дозволити крем від засмаги, хіба що крем від захворювань. Це рівні умови? Медведчук свою дружину не може відвезти в звичайний магазин купити буханець хліба», – обурений адвокат.

Незважаючи на це, продовжив Ліберман, Віктор Медведчук продовжує працювати.

"Однак, умови, в яких працюють Медведчук та інші депутати, непропорційні. Ось результат неправомірних рішень, прийнятих суддями. Хоча за тими матеріалами, які надала сторона обвинувачення, абсолютно немає жодних підстав утримання Віктора Медведчука під домашнім арештом. Не доведена вина на сьогоднішній день, немає доказів ризиків, що він буде ухилятися від слідчих дій», – підсумував Іван Ліберман.