Така кількість громадян взагалі не платила податки на доходи.

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податків і митної політики Данило Гетманцев заявив, що останні 10 років близько 4 млн.громадян України не відраховували податки до державного бюджету. Про це 11 серпня він написав у своєму Telegram-каналі.

Гетьманцев зробив висновок, що якщо ці українці не платили податки на свої доходи, то значить у них їх не було і вони "харчувалися Святим духом" всі 10 років.

"Жодної копійки з доходів цих людей не було сплачено. І це, звичайно, катастрофічна ситуація, це не європейський підхід, це щось на зразок Сомалі", - сказав Гетманцев.

Данило Гетманцев
Данило Гетманцев

Він також акцентував, що вважає рівень українського оподаткування нижче середнього по Європі. У той же час він згоден, що деякі податки можливо необхідно знизити.

При цьому він упевнений, що всі повинні погодитися з тим, що податки на заробітну плату треба платити. Гетьманцев зазначив, що в цьому процесі держава повинна забезпечити однакову дію закону для всіх.

"Держава, нарешті, має вирішити проблему зарплат у конверті", - підкреслив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податків та митної політики.

Він також нагадав, що роботодавців, які порушують деякі норми закону про працю, чекає штраф від 8,5 тис.грн до 60 тис грн. Сума змінюється в цих межах залежно від обставин порушення закону.