Європейський суд з прав людини менш ніж через місяць прийняв рішення про прийняття до розгляду справи народного депутата, голови політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктора Медведчука через вагомість його аргументів. Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний"заявила адвокат Лариса Чередниченко.

"ЄСПЛ дуже швидко відповів нам. Як правило, заявники чекають відповіді від ЄСПЛ два-три місяці, а за зверненням Віктора Медведчука суд прийняв рішення, що є підстави для прийняття його звернення і початку процедури розгляду менш ніж через місяць. Ми подали звернення 11 червня, а 5 липня суд нас повідомив про те, що розпочато", - сказала вона.

За словами юриста, це пов'язано з вагомістю аргументів-сторони захисту і самого Віктора Володимировича.

"Це пов'язано і з політичною складовою його кримінального переслідування, бо на політичні мотиви кримінального переслідування не так багато скарг. Сама по собі скарга на політичне переслідування не може бути самостійною. ЄСПЛ сказав, що просто політичне переслідування не може бути предметом розгляду у нас, але якщо це політичне переслідування пов'язане або супроводжує кримінальне переслідування, то, поза всяким сумнівом, є підстави розглядати. Ми так і не отримали відповіді на своє запитання, чи буде звернення Віктора Медведчука розглянуто в пріоритетному порядку. Нас про це повідомлять додатково. Але є підстави припускати, що ЄСПЛ приділить належну увагу розгляду доводів і аргументів, бо нечасто люди скаржаться на те, що влада переслідує опозиційних політиків кримінально-правовими засобами. Ми очікуємо, що ЄСПЛ належним чином відреагує", - додала Чередниченко.