Україні потрібно розібратися з тим, що вона являє собою в даний час. Таку заяву в інтерв'ю телеканалу "Перший Незалежний"зробив голова політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Віктор Медведчук.

Про це пише 112.

За словами лідера опозиції, у своїй статті "Якою може бути Україна? Якою бути Україні?", він відповідає на питання "Якою бути Україні".

Тому в тій частині статті, яка називається "Якою бути Україні", я відповідаю на це питання - Україна повинна розібратися в тому, що вона сьогодні собою являє. Україна повинна усвідомити, розумні люди, які повинні формувати точку зору сьогоднішнього дня, критичні оцінки того, що відбувається і того, що має відбуватися в нашій країні наше майбутньої, вони повинні аналізувати ситуацію, при якій сьогодні країна, яка створена з багатьох частин, територій, які колись разом з людьми входили в інші держави, повинні бути захищені в своїх правах і свободах. І в своїх видах і поглядах на життя, - заявив Медведчук.

Разом з тим голова політради "Опозиційної платформи - За життя" нагадав, що саме тому "і в нашій Конституції, коли мова йде про мову, прямо записано, що гарантується розвиток і використання російської мови та інших мов національних меншин".

"Саме тому йдеться з приводу того, що сьогодні громадяни України - і це нарешті визнав пан Зеленський, який на святкуванні 30-річчя про це заявив, громадяни України-це громадяни всіх національностей, які проживають на території України. Але ж це фраза з нашої Конституції. Ця фраза не тільки повинна звучати. Громадяни всіх національностей мають право на свободу віросповідання, на свободу вираження своїх думок російською мовою, мовами інших національних меншин, а не та дискримінація, яка сьогодні влаштована. Тому, як тільки ми зрозуміємо, українці, про те, що ми собою уявляємо, про те, що треба рахуватися з правами інших національностей, що живуть на території України, як тільки ми зрозуміємо, що ми повинні відновити захист наших прав, свобод, які на сьогоднішній день грубим чином зневажаються", - підкреслив Медведчук.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.