Дострокові президентські вибори і другий термін потрібні Зеленському виключно для того, щоб не постати перед українським правосуддям. Таку думку висловив народний депутат від Партії "Опозиційна платформа - За життя" Ренат Кузьмін у своєму Telegram-каналі.

Ренат Кузьмін нагадав, що, згідно з чинним законодавством, тільки президентський імунітет звільняє громадянина України від кримінального переслідування за скоєні злочини. І саме з цієї точки зору на Банковій розглядають ідею внесення змін до виборчого законодавства і оголошення дострокових президентських виборів.

"Зеленський просто боїться опинитися на лаві підсудних. Та й як їй не боятися, якщо і незаконне закриття опозиційних телеканалів, і знищення опозиційних електронних ЗМІ, і незаконне переслідування лідерів опозиції, і незаконний розгром Конституційного Суду, та незаконне звільнення його керівника, і незаконна ліквідація ОАСК, і справа «вагнеровцев», і незаконне накладення санкцій на співвітчизників, і багато іншого, про що невтомно пишуть журналісти – все це злочини чинного режиму, відповідальність за які несе персонально Зеленський», – зазначив Ренат Кузьмін.

Також нардеп підкреслив, що РНБО не може повною мірою нести відповідальність за свавілля в країні, оскільки є інструментом політичної розправи в руках Зеленського.

«Порядок денний для РНБО і його завдання, і його рішення визначає не Данилов, а Зеленський. І вводить ці рішення в дію шляхом підписання указів теж Зеленський, і нести за це повну юридичну відповідальність повинен теж він. Іншими словами, тільки другий президентський термін рятує його від неминучого тюремного ув'язнення. А ви кажете, Батьківщина... передвиборчі обіцянки... народ...» - констатував парламентарій.

Кузьмін також нагадав, що згідно з чинним законодавством, якщо Президент йде у відставку, то він не має права брати участь у дострокових виборах.

"Тепер стежте за подіями в Раді. Як тільки Слуги народу почнуть змінювати законодавство про вибори Президента, знайте-почався процес повної узурпації влади і консервації цього злочинного політичного режиму», – підсумував Ренат Кузьмін.