Кримінальне переслідування голови політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктора Медведчука, а також репресії проти опозиції і незалежних ЗМІ — це питання, що стосується не конкретно лідера опозиції і журналістів, це порушення прав і свобод кожного українця.

Про це заявив політолог Олексій Якубін в ефірі телеканалу "Перший Незалежний", розмірковуючи про поточну внутрішньополітичну ситуацію, повідомляє "Регнум".

Експерт упевнений, що саме українці повинні нагадати владі про необхідність дотримуватися, в тому числі і міжнародні нормативні документи, що стосуються прав і свобод людей.

"Я вважаю, що люди насправді повинні прокинутися і зрозуміти, що їх права і свободи — ось ми зараз бачимо, що відбувається з опозицією, — але це буде стосуватися кожного з нас. Тобто усвідомлення того, що потрібно за такі речі в бік влади давати дуже чіткий сигнал. Що є Конституція, є взяті Україною на себе зобов'язання, в тому числі і пов'язані з міжнародними нормативними документами у сфері прав і свобод людини. І яка б не була влада — вона не в праві їх порушувати", — підкреслив Якубін.

На думку політолога, в жодній країні світу, яка претендує на цивілізованість і тим більше членство в ЄС, неможлива ситуація, коли буквально "за одну мить" через позасудові санкції закриваються незалежні ЗМІ.

"Це загрозлива тенденція, пов'язана з тим, що у нас все частіше використовуються різні позасудові моменти, судова система знаходиться під впливом чинної влади, все це веде до надмірної концентрації влади в руках президента і нинішньої команди. І це не є добре з точки зору демократичних процедур, це крок до авторитаризації влади при далеко не ефективному управлінні"— - резюмував Якубін.