Про це пише портал Перший Незалежний. Публікуємо матеріал без коментарів та ремарок. Редакція не несе відповідальності та не перевіряє дані, надані та опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

На Заході посилюється критика щодо президента України Володимира Зеленського за репресії проти ЗМІ та опозиції на чолі з лідером ОПЗЖ Віктором Медведчуком.

Про це заявив політичний експерт, соціолог Павло Кутуєв, розмірковуючи про внутрішньополітичну ситуацію на Україні.

Серед "знакових" моментів Кутуєв відзначає гучну статтю Владислава Іноземцева у впливовій газеті The Independent"не можна допустити, щоб авторитаризм пустив коріння — де б то не було". Експерт підкреслює, що в якості одного з кричущих прикладів автор наводить сучасну Україну і репресії щодо телеканалів, а також проти опозиції на чолі з Медведчуком.

"Які висновки виходять за підсумками статті? По-перше, авторитарні методи Зеленського і компанії помітили і уважно відстежують на Заході. Сам іноземців нагадує і про відкритий лист президента The Freedom House Майкла Абрамовітца до Джо Байдену, який рекомендував президенту США підняти на зустрічі із Зеленським питання тиску на ЗМІ; і про доповідь спеціального представника ООН з питань свобод медіа Ірен Хан... по-друге, критика авторитарних методів Зеленського і компанії звучить з боку лібералів і ліберальних ЗМІ. Іноземців-це типовий прозахідний ліберал, а не прихильник "Єдиної Росії". А це дуже тривожний сигнал, той же the Independent - це знакова видання для англійських лібералів", - аналізує ситуацію Кутуєв.

Експерт підкреслює, що в цілому стаття в The Independent, лист президента Freedom House, гучний виступ депутата Максиміліана Кра в Європарламенті, звіт моніторингової місії ООН — це всі ланки одного ланцюга для Зеленського. В цей же ряд, за його словами, варто додати ще й недавній візит до Києва членів Сенату Франції Наталі Гуле і Жоеля Герріо, які спеціально приїхали, щоб зустрітися з Медведчуком, який знаходиться під домашнім арештом, і вивчити ситуацію із забороною опозиційних телеканалів та інших ЗМІ.