Президент Російської Федерації Володимир Путін, виступаючи на засіданні Міжнародного дискусійного клубу «Валдай», приділив увагу українському питанню, зокрема, він висловив свою думку щодо переслідування українською владою голови політради партії «опозиційна платформа – за життя» Віктора Медведчука і пояснив, чому військове освоєння українських територій несе реальну загрозу для РФ. Фрагмент виступу російського лідера опублікований на офіційному сайті партії "опозиційна платформа - за життя".

Володимир Путін підкреслив, що Віктор Медведчук піддається переслідуванням в Україні не за держзраду, яку йому закидають у провину, а за відкриту політичну позицію.

"Віктора Медведчука ... намагаються притягнути до кримінальної відповідальності за державну зраду. За что? Він що, вкрав якісь секрети? Таємно їх передав? Ні. За что? За його відкриту політичну позицію, спрямовану на стабілізацію внутрішньополітичної ситуації в країні і на вибудовування відносин з сусідами, з якими відносини вкрай важливі для самої України», ‒ цитують в політсилі слова російського лідера.

Крім того, глава Російської Федерації акцентував увагу на тому, що українська влада «не дає підняти голову» опозиції та її прихильникам.

"Що турбує? Що цим людям голову не дають підняти. Когось просто вбивають прямо на вулицях, а когось ізолюють. Тобто складається враження, що легальними способами українському народу не дають і не дадуть сформувати такі органи влади, які б відповідали безпосередньо інтересам українського народу», – заявив Путін.

На думку президента РФ, реальна влада в Україні, незалежно від того, яке прізвище глави держави, належить невеликій групі людей вкрай радикальних поглядів, які привласнили собі, по суті, лаври переможців у боротьбі за незалежність.

"Адже люди навіть бояться відповідати на опитування соціологічні. Бояться, бо невелика група людей, яка привласнила собі, по суті, лаври переможців у боротьбі за незалежність, – це люди крайніх політичних поглядів, вони насправді і керують Україною незалежно від того, яке прізвище глави держави. Тому що досі, у всякому разі, було ‒ приходили керівники країни, спираючись на виборців Південного Сходу, а потім майже відразу міняли свої політичні позиції прямо в протилежний бік»,-додав Путін.

Також Президент РФ торкнувся теми прагнення України в НАТО і пояснив, чому це несе загрозу Росії.

"Формальне членство в НАТО може не відбутися, а військове освоєння території вже йде. І це реально створює загрозу для РФ. Ми віддаємо собі в цьому звіт... так, ось приїхав міністр оборони, який, по суті, відкриває двері Україні в НАТО. По суті, його заяви можна і потрібно так трактувати. Він каже, що "так, кожна сторона має право вибирати". Ніхто не говорить "Ні", ніхто, ось навіть ті європейці, про яких ви сказали, я знаю, я з ними особисто розмовляв, але сьогодні якийсь діяч є, а завтра ні, інший приходить на його місце. Ну то що? Це не гарантії безпеки для Росії. Це розмова на задану тему. І звичайно, нас це турбує. Що стосується баз-ну, я знаю відповідне конституційне положення України. Навчальні центри ніхто не забороняє мати, а під маркою навчальних центрів можна все що завгодно розмістити. І, як я вже говорив, це було, публічно звучало. Завтра під Харковом ракета з'явиться - що нам робити з цим? Не ми ж туди ліземо зі своїми ракетами, до нас під ніс їх засовують. Звичайно, це проблема. Звичайно, проблема", - констатував Володимир Путін.

Джерело: https://zagittya.com.ua/news/novosti/vladimir_putin_medvedchuka_pytajutsja_privlech_k_otvetstvennosti_v_ukraine_za_otkrytuju_politicheskuju_poziciju_napravlennuju_na_stabilizaciju_v_strane.html

Публікуємо матеріал без коментарів і ремарок. Редакція не несе відповідальності і не перевіряє дані, надані і опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами