З 1 січня 2024 року українські роботодавці зобов'язані індексувати заробітну плату рівня інфляції, забезпечивши гарантоване зростання заробітної плати працівникам країни.

Цей обов'язок закріплений у статті 39 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік". Після звільнення від цієї відповідальності торік роботодавці наразі зобов'язані провести індексацію заробітної плати, починаючи з 1 січня 2024 року.

Про це повідомили в Управлінні інспекційної діяльності у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, як повідомляють «novyny.live». Індексація грошових доходів населення розраховується як наростаюча сума.

"Отже, цього року право на проведення індексації заробітної плати працівників відновлюється", - кажуть у Держпраці.

Відповідно до «Звіту про інфляцію» Національного банку України, 2024 року очікується підвищення реальної заробітної плати українців. 2023 року середня номінальна зарплата в Україні збільшилася на 17,1%, а реальна зарплата з урахуванням інфляції зросла на 3,5%. Прогноз Нацбанку передбачає продовження зростання заробітної плати у наступні роки:

2024 року очікується зростання на 16,2%.

2025 року очікується зростання на 12%.

2026 року прогнозується зростання на 8,2%.

Очікується, що у 2024 році реальна заробітна плата збільшиться на 8,7%, після чого збільшиться на 4,9% у 2025 році та на 2,7% у 2026 році. Прискорення відновлення економіки з 2025 року було визначено як ключовий фактор, що сприятиме зростанню реальної заробітної плати. У Нацбанку прогнозують, що це призведе до подальшого підвищення заробітної плати, перевищивши довоєнний рівень до кінця 2025 року. Крім того, на цю тенденцію впливає посилення конкуренції за робочу силу із іноземними роботодавцями.

Нагадаємо, в Україні вводять в обіг нові вертикальні купюри: як вони виглядають та який номінал

Раніше «Українці» писали, як змінять тарифи на комуналку у березні: українцям треба бути готовими

Як повідомляли «Українці», пресинг пенсіонерів: кого та чому позбавляють головних виплат – потрібно знати кожному