Рішення уряду проіндексувати пенсії у березні 2024 року викликало суперечки та розчарування серед пенсіонерів, оскільки обіцяне підвищення на 7,9% не виправдовує очікувань.

Пенсійний експерт та журналіст Сергій Коробкін вирішує ці проблеми у нещодавньому відео, розповідаючи про причини індексації та її наслідки.

Індексація на 7,9% застосовується не безпосередньо до самої пенсії, а скоріше до заробітної плати, яка використовується у формулі розрахунку. Для пенсій, що перевищують 4000–5000 гривень, відсоток індексації вирівнюється відповідним чином. Однак для пенсій нижче за 3000 гривень підвищення насамперед пов'язане з коригуванням мінімальних виплат.

Зазначається, що пенсіонери почуваються відданими через нездатність уряду виконати обіцяне підвищення. Незважаючи на запевнення у вищій індексації, реальність для багатьох не відповідає дійсності, що призводить до звинувачень.

Пенсіонер: скрін з відео
Пенсіонер: скрін з відео

Ті, хто вийшов на пенсію у 2021, 2022 чи 2023 році, отримають мінімальну індексацію у 100 гривень, а не процентну надбавку. З іншого боку, ті, хто має пенсію вищу, можуть отримати індексацію до 1500 гривень.

Очікується, що індексація торкнеться різних категорій пенсій, включаючи звичайні пенсії по старості, пенсії з інвалідності, пенсії з нагоди втрати годувальника, військові, науковці, державні службовці та чорнобильські пенсії. Проте спеціальні пенсії для суддів та прокурорів поки що залишаються в силі.

Мінімальна пенсія збільшиться приблизно на 200 гривень, що відображає коригування прожиткового мінімуму та інших додаткових виплат.

Хоча уряд наголошує, що індексація відповідає темпу зростання цін на 5%, багато пенсіонерів, як і раніше, незадоволені результатом, наголошуючи на необхідності прозорості та підзвітності у пенсійній політиці.

Нагадаємо, в Україні запровадять нові субсидії: це значно спростить життя мільйонів

Раніше «Українці» писали, готуйте мішки для грошей: лише три знаки Зодіаку скоро зірвуть справжній куш

Як повідомляли «Українці», індексація пенсій більше не відбудеться: яких пенсіонерів позбавили головних надбавок