В Україні відбулися зміни у правилах мобілізації, зокрема, знизився призовний вік із 27 до 25 років. Верховна Рада обговорила поправки до закону №10449, спрямовані на посилення мобілізації в країні.

Дані нововведення визначають, які студенти можуть бути призвані до Збройних Сил України, а які мають право на відстрочку з виїздом за кордон.

Відстрочення від служби буде надано лише студентам денного або подвійного навчання, які здобувають вищу освіту. Крім того, вони повинні бути зараховані на програму, яка веде до вищого рівня освіти, ніж раніше. Таким чином, студенти, які одержують другий ступінь бакалавра або магістра в іншій галузі, не матимуть права на відстрочку. Однак здобуття ступеня магістра після закінчення бакалаврату її надасть.

Є також вікові обмеження; особи, які розпочали навчання після 30-річного віку або протягом року, коли їм виповниться 30 років, втратять право на відстрочку.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

Крім того, аспіранти, незалежно від того, чи є вони державними службовцями чи контрактниками, тепер матимуть право на відстрочку.

Відповідно до нових положень, студенти чоловічої статі, які проходять стажування та отримання вчених ступенів, звільняються від мобілізації. Однак будуть вжиті заходи щодо запобігання зловживанням правом на відстрочку надходження з боку вступників до аспірантури, можливо шляхом введення вступних іспитів.

Варто зазначити, що студенти, які мають відстрочку, мають можливість добровільно піти в армію, звернувшись до ТЦК і подавши заяву.

Ще уряд нещодавно зняв заборону на виїзд студентів чоловічої статі за кордон, за винятком тих, хто навчається у закордонних університетах. Ця зміна, яка набула чинності 2 квітня, скасовує обмеження, запроваджені з лютого 2022 року.

Нагадаємо, чи можуть працівники ТЦК затримувати людей на вулиці: найважливіше роз'яснення

Раніше «Українці» писали, "Білий квиток" скасовується: тепер повістки будуть вручати навіть тим, хто був від цього застрахований

Як повідомляли «Українці», мобілізують уже у квітні: названо українців, які насамперед отримають повістки